Milliroentgen Equivalent Man til Roentgen Equivalent Man

1 mrem=0.001 rem

Omregningsformel

Formlen til at omregne Milliroentgen Equivalent Man til Roentgen Equivalent Man er som følger:

Roentgen Equivalent Man = Milliroentgen Equivalent Man × 0.001

Anvend på din beregning:

1 mrem × 0.001 = 0.001 rem

Populære Omregningsværdier (Omregningstabel)

Milliroentgen Equivalent ManRoentgen Equivalent Man
0.01 mrem0.00001 rem
0.1 mrem0.0001 rem
1 mrem0.001 rem
2 mrem0.002 rem
3 mrem0.003 rem
4 mrem0.004 rem
5 mrem0.005 rem
6 mrem0.006 rem
7 mrem0.007 rem
8 mrem0.008 rem
9 mrem0.009 rem
10 mrem0.01 rem
20 mrem0.02 rem
30 mrem0.03 rem
40 mrem0.04 rem
50 mrem0.05 rem
60 mrem0.06 rem
70 mrem0.07 rem
80 mrem0.08 rem
90 mrem0.09 rem
100 mrem0.1 rem
200 mrem0.2 rem
300 mrem0.3 rem
500 mrem0.5 rem
1,000 mrem1 rem
10,000 mrem10 rem

Enhedssammenligning

1 mrem (Milliroentgen Equivalent Man) =
Becquerel0.00001 Bq
Kilobecquerel0.00000001 kBq
Megabecquerel0.00000000001 MBq
Gigabecquerel0.00000000000001 GBq
Curie0.00000000000000027027 Ci
Millicurie0.00000000000027027 mCi
Microcurie0.00000000027027 μCi
Rad0.001 rd
Gray0.00001 Gy
Sievert0.00001 Sv
Millisievert0.01 mSv
Mikrosievert10 μSv
Roentgen Equivalent Man0.001 rem
Milliroentgen Equivalent Man1 mrem
1 rem (Roentgen Equivalent Man) =
Becquerel0.01 Bq
Kilobecquerel0.00001 kBq
Megabecquerel0.00000001 MBq
Gigabecquerel0.00000000001 GBq
Curie0.00000000000027027 Ci
Millicurie0.00000000027027 mCi
Microcurie0.00000027027 μCi
Rad1 rd
Gray0.01 Gy
Sievert0.01 Sv
Millisievert10 mSv
Mikrosievert10,000 μSv
Roentgen Equivalent Man1 rem
Milliroentgen Equivalent Man1,000 mrem

Relaterede omregninger

Becquerel → Kilobecquerel (Bq → kBq)Becquerel → Megabecquerel (Bq → MBq)Becquerel → Gigabecquerel (Bq → GBq)Becquerel → Curie (Bq → Ci)Becquerel → Millicurie (Bq → mCi)Becquerel → Microcurie (Bq → μCi)Becquerel → Rad (Bq → rd)Becquerel → Gray (Bq → Gy)Becquerel → Sievert (Bq → Sv)Becquerel → Millisievert (Bq → mSv)Becquerel → Mikrosievert (Bq → μSv)Becquerel → Roentgen Equivalent Man (Bq → rem)Becquerel → Milliroentgen Equivalent Man (Bq → mrem)
Kilobecquerel → Becquerel (kBq → Bq)Kilobecquerel → Megabecquerel (kBq → MBq)Kilobecquerel → Gigabecquerel (kBq → GBq)Kilobecquerel → Curie (kBq → Ci)Kilobecquerel → Millicurie (kBq → mCi)Kilobecquerel → Microcurie (kBq → μCi)Kilobecquerel → Rad (kBq → rd)Kilobecquerel → Gray (kBq → Gy)Kilobecquerel → Sievert (kBq → Sv)Kilobecquerel → Millisievert (kBq → mSv)Kilobecquerel → Mikrosievert (kBq → μSv)Kilobecquerel → Roentgen Equivalent Man (kBq → rem)Kilobecquerel → Milliroentgen Equivalent Man (kBq → mrem)
Megabecquerel → Becquerel (MBq → Bq)Megabecquerel → Kilobecquerel (MBq → kBq)Megabecquerel → Gigabecquerel (MBq → GBq)Megabecquerel → Curie (MBq → Ci)Megabecquerel → Millicurie (MBq → mCi)Megabecquerel → Microcurie (MBq → μCi)Megabecquerel → Rad (MBq → rd)Megabecquerel → Gray (MBq → Gy)Megabecquerel → Sievert (MBq → Sv)Megabecquerel → Millisievert (MBq → mSv)Megabecquerel → Mikrosievert (MBq → μSv)Megabecquerel → Roentgen Equivalent Man (MBq → rem)Megabecquerel → Milliroentgen Equivalent Man (MBq → mrem)
Gigabecquerel → Becquerel (GBq → Bq)Gigabecquerel → Kilobecquerel (GBq → kBq)Gigabecquerel → Megabecquerel (GBq → MBq)Gigabecquerel → Curie (GBq → Ci)Gigabecquerel → Millicurie (GBq → mCi)Gigabecquerel → Microcurie (GBq → μCi)Gigabecquerel → Rad (GBq → rd)Gigabecquerel → Gray (GBq → Gy)Gigabecquerel → Sievert (GBq → Sv)Gigabecquerel → Millisievert (GBq → mSv)Gigabecquerel → Mikrosievert (GBq → μSv)Gigabecquerel → Roentgen Equivalent Man (GBq → rem)Gigabecquerel → Milliroentgen Equivalent Man (GBq → mrem)
Curie → Becquerel (Ci → Bq)Curie → Kilobecquerel (Ci → kBq)Curie → Megabecquerel (Ci → MBq)Curie → Gigabecquerel (Ci → GBq)Curie → Millicurie (Ci → mCi)Curie → Microcurie (Ci → μCi)Curie → Rad (Ci → rd)Curie → Gray (Ci → Gy)Curie → Sievert (Ci → Sv)Curie → Millisievert (Ci → mSv)Curie → Mikrosievert (Ci → μSv)Curie → Roentgen Equivalent Man (Ci → rem)Curie → Milliroentgen Equivalent Man (Ci → mrem)
Millicurie → Becquerel (mCi → Bq)Millicurie → Kilobecquerel (mCi → kBq)Millicurie → Megabecquerel (mCi → MBq)Millicurie → Gigabecquerel (mCi → GBq)Millicurie → Curie (mCi → Ci)Millicurie → Microcurie (mCi → μCi)Millicurie → Rad (mCi → rd)Millicurie → Gray (mCi → Gy)Millicurie → Sievert (mCi → Sv)Millicurie → Millisievert (mCi → mSv)Millicurie → Mikrosievert (mCi → μSv)Millicurie → Roentgen Equivalent Man (mCi → rem)Millicurie → Milliroentgen Equivalent Man (mCi → mrem)
Microcurie → Becquerel (μCi → Bq)Microcurie → Kilobecquerel (μCi → kBq)Microcurie → Megabecquerel (μCi → MBq)Microcurie → Gigabecquerel (μCi → GBq)Microcurie → Curie (μCi → Ci)Microcurie → Millicurie (μCi → mCi)Microcurie → Rad (μCi → rd)Microcurie → Gray (μCi → Gy)Microcurie → Sievert (μCi → Sv)Microcurie → Millisievert (μCi → mSv)Microcurie → Mikrosievert (μCi → μSv)Microcurie → Roentgen Equivalent Man (μCi → rem)Microcurie → Milliroentgen Equivalent Man (μCi → mrem)
Rad → Becquerel (rd → Bq)Rad → Kilobecquerel (rd → kBq)Rad → Megabecquerel (rd → MBq)Rad → Gigabecquerel (rd → GBq)Rad → Curie (rd → Ci)Rad → Millicurie (rd → mCi)Rad → Microcurie (rd → μCi)Rad → Gray (rd → Gy)Rad → Sievert (rd → Sv)Rad → Millisievert (rd → mSv)Rad → Mikrosievert (rd → μSv)Rad → Roentgen Equivalent Man (rd → rem)Rad → Milliroentgen Equivalent Man (rd → mrem)
Gray → Becquerel (Gy → Bq)Gray → Kilobecquerel (Gy → kBq)Gray → Megabecquerel (Gy → MBq)Gray → Gigabecquerel (Gy → GBq)Gray → Curie (Gy → Ci)Gray → Millicurie (Gy → mCi)Gray → Microcurie (Gy → μCi)Gray → Rad (Gy → rd)Gray → Sievert (Gy → Sv)Gray → Millisievert (Gy → mSv)Gray → Mikrosievert (Gy → μSv)Gray → Roentgen Equivalent Man (Gy → rem)Gray → Milliroentgen Equivalent Man (Gy → mrem)
Sievert → Becquerel (Sv → Bq)Sievert → Kilobecquerel (Sv → kBq)Sievert → Megabecquerel (Sv → MBq)Sievert → Gigabecquerel (Sv → GBq)Sievert → Curie (Sv → Ci)Sievert → Millicurie (Sv → mCi)Sievert → Microcurie (Sv → μCi)Sievert → Rad (Sv → rd)Sievert → Gray (Sv → Gy)Sievert → Millisievert (Sv → mSv)Sievert → Mikrosievert (Sv → μSv)Sievert → Roentgen Equivalent Man (Sv → rem)Sievert → Milliroentgen Equivalent Man (Sv → mrem)
Millisievert → Becquerel (mSv → Bq)Millisievert → Kilobecquerel (mSv → kBq)Millisievert → Megabecquerel (mSv → MBq)Millisievert → Gigabecquerel (mSv → GBq)Millisievert → Curie (mSv → Ci)Millisievert → Millicurie (mSv → mCi)Millisievert → Microcurie (mSv → μCi)Millisievert → Rad (mSv → rd)Millisievert → Gray (mSv → Gy)Millisievert → Sievert (mSv → Sv)Millisievert → Mikrosievert (mSv → μSv)Millisievert → Roentgen Equivalent Man (mSv → rem)Millisievert → Milliroentgen Equivalent Man (mSv → mrem)
Mikrosievert → Becquerel (μSv → Bq)Mikrosievert → Kilobecquerel (μSv → kBq)Mikrosievert → Megabecquerel (μSv → MBq)Mikrosievert → Gigabecquerel (μSv → GBq)Mikrosievert → Curie (μSv → Ci)Mikrosievert → Millicurie (μSv → mCi)Mikrosievert → Microcurie (μSv → μCi)Mikrosievert → Rad (μSv → rd)Mikrosievert → Gray (μSv → Gy)Mikrosievert → Sievert (μSv → Sv)Mikrosievert → Millisievert (μSv → mSv)Mikrosievert → Roentgen Equivalent Man (μSv → rem)Mikrosievert → Milliroentgen Equivalent Man (μSv → mrem)
Roentgen Equivalent Man → Becquerel (rem → Bq)Roentgen Equivalent Man → Kilobecquerel (rem → kBq)Roentgen Equivalent Man → Megabecquerel (rem → MBq)Roentgen Equivalent Man → Gigabecquerel (rem → GBq)Roentgen Equivalent Man → Curie (rem → Ci)Roentgen Equivalent Man → Millicurie (rem → mCi)Roentgen Equivalent Man → Microcurie (rem → μCi)Roentgen Equivalent Man → Rad (rem → rd)Roentgen Equivalent Man → Gray (rem → Gy)Roentgen Equivalent Man → Sievert (rem → Sv)Roentgen Equivalent Man → Millisievert (rem → mSv)Roentgen Equivalent Man → Mikrosievert (rem → μSv)Roentgen Equivalent Man → Milliroentgen Equivalent Man (rem → mrem)
Milliroentgen Equivalent Man → Becquerel (mrem → Bq)Milliroentgen Equivalent Man → Kilobecquerel (mrem → kBq)Milliroentgen Equivalent Man → Megabecquerel (mrem → MBq)Milliroentgen Equivalent Man → Gigabecquerel (mrem → GBq)Milliroentgen Equivalent Man → Curie (mrem → Ci)Milliroentgen Equivalent Man → Millicurie (mrem → mCi)Milliroentgen Equivalent Man → Microcurie (mrem → μCi)Milliroentgen Equivalent Man → Rad (mrem → rd)Milliroentgen Equivalent Man → Gray (mrem → Gy)Milliroentgen Equivalent Man → Sievert (mrem → Sv)Milliroentgen Equivalent Man → Millisievert (mrem → mSv)Milliroentgen Equivalent Man → Mikrosievert (mrem → μSv)