Baari muunnos Megapascal

1 bar=0.1 MPa

Muuntokaava

Kaava muuntaa Baari muotoon Megapascal on seuraava:

Megapascal = Baari × 0.1

Sovella laskelmaan:

1 bar × 0.1 = 0.1 MPa

Suositut Muunnosarvot (Muuntotaulukko)

BaariMegapascal
0.01 bar0.001 MPa
0.1 bar0.01 MPa
1 bar0.1 MPa
2 bar0.2 MPa
3 bar0.3 MPa
4 bar0.4 MPa
5 bar0.5 MPa
6 bar0.6 MPa
7 bar0.7 MPa
8 bar0.8 MPa
9 bar0.9 MPa
10 bar1 MPa
20 bar2 MPa
30 bar3 MPa
40 bar4 MPa
50 bar5 MPa
60 bar6 MPa
70 bar7 MPa
80 bar8 MPa
90 bar9 MPa
100 bar10 MPa
200 bar20 MPa
300 bar30 MPa
500 bar50 MPa
1,000 bar100 MPa
10,000 bar1,000 MPa

Yksikkövertailu

1 bar (Baari) =
Pascal100,000 Pa
Kilopascal100 kPa
Megapascal0.1 MPa
Baari1 bar
Millibaari1,000 mbar
Pauna neliötuumalla14.50376808 psi
Ilmakehä0.986923266716 atm
Torr750.06375542 Torr
Millimetri elohopeaa750.06375542 mmHg
Tuuma elohopeaa29.52997144 inHg
1 MPa (Megapascal) =
Pascal1,000,000 Pa
Kilopascal1,000 kPa
Megapascal1 MPa
Baari10 bar
Millibaari10,000 mbar
Pauna neliötuumalla145.03768079 psi
Ilmakehä9.86923267 atm
Torr7,500.63755419 Torr
Millimetri elohopeaa7,500.63755419 mmHg
Tuuma elohopeaa295.29971445 inHg

Liittyvät muunnokset

Pascal → Kilopascal (Pa → kPa)Pascal → Megapascal (Pa → MPa)Pascal → Baari (Pa → bar)Pascal → Millibaari (Pa → mbar)Pascal → Pauna neliötuumalla (Pa → psi)Pascal → Ilmakehä (Pa → atm)Pascal → Torr (Pa → Torr)Pascal → Millimetri elohopeaa (Pa → mmHg)Pascal → Tuuma elohopeaa (Pa → inHg)
Kilopascal → Pascal (kPa → Pa)Kilopascal → Megapascal (kPa → MPa)Kilopascal → Baari (kPa → bar)Kilopascal → Millibaari (kPa → mbar)Kilopascal → Pauna neliötuumalla (kPa → psi)Kilopascal → Ilmakehä (kPa → atm)Kilopascal → Torr (kPa → Torr)Kilopascal → Millimetri elohopeaa (kPa → mmHg)Kilopascal → Tuuma elohopeaa (kPa → inHg)
Megapascal → Pascal (MPa → Pa)Megapascal → Kilopascal (MPa → kPa)Megapascal → Baari (MPa → bar)Megapascal → Millibaari (MPa → mbar)Megapascal → Pauna neliötuumalla (MPa → psi)Megapascal → Ilmakehä (MPa → atm)Megapascal → Torr (MPa → Torr)Megapascal → Millimetri elohopeaa (MPa → mmHg)Megapascal → Tuuma elohopeaa (MPa → inHg)
Baari → Pascal (bar → Pa)Baari → Kilopascal (bar → kPa)Baari → Millibaari (bar → mbar)Baari → Pauna neliötuumalla (bar → psi)Baari → Ilmakehä (bar → atm)Baari → Torr (bar → Torr)Baari → Millimetri elohopeaa (bar → mmHg)Baari → Tuuma elohopeaa (bar → inHg)
Millibaari → Pascal (mbar → Pa)Millibaari → Kilopascal (mbar → kPa)Millibaari → Megapascal (mbar → MPa)Millibaari → Baari (mbar → bar)Millibaari → Pauna neliötuumalla (mbar → psi)Millibaari → Ilmakehä (mbar → atm)Millibaari → Torr (mbar → Torr)Millibaari → Millimetri elohopeaa (mbar → mmHg)Millibaari → Tuuma elohopeaa (mbar → inHg)
Pauna neliötuumalla → Pascal (psi → Pa)Pauna neliötuumalla → Kilopascal (psi → kPa)Pauna neliötuumalla → Megapascal (psi → MPa)Pauna neliötuumalla → Baari (psi → bar)Pauna neliötuumalla → Millibaari (psi → mbar)Pauna neliötuumalla → Ilmakehä (psi → atm)Pauna neliötuumalla → Torr (psi → Torr)Pauna neliötuumalla → Millimetri elohopeaa (psi → mmHg)Pauna neliötuumalla → Tuuma elohopeaa (psi → inHg)
Ilmakehä → Pascal (atm → Pa)Ilmakehä → Kilopascal (atm → kPa)Ilmakehä → Megapascal (atm → MPa)Ilmakehä → Baari (atm → bar)Ilmakehä → Millibaari (atm → mbar)Ilmakehä → Pauna neliötuumalla (atm → psi)Ilmakehä → Torr (atm → Torr)Ilmakehä → Millimetri elohopeaa (atm → mmHg)Ilmakehä → Tuuma elohopeaa (atm → inHg)
Torr → Pascal (Torr → Pa)Torr → Kilopascal (Torr → kPa)Torr → Megapascal (Torr → MPa)Torr → Baari (Torr → bar)Torr → Millibaari (Torr → mbar)Torr → Pauna neliötuumalla (Torr → psi)Torr → Ilmakehä (Torr → atm)Torr → Millimetri elohopeaa (Torr → mmHg)Torr → Tuuma elohopeaa (Torr → inHg)
Millimetri elohopeaa → Pascal (mmHg → Pa)Millimetri elohopeaa → Kilopascal (mmHg → kPa)Millimetri elohopeaa → Megapascal (mmHg → MPa)Millimetri elohopeaa → Baari (mmHg → bar)Millimetri elohopeaa → Millibaari (mmHg → mbar)Millimetri elohopeaa → Pauna neliötuumalla (mmHg → psi)Millimetri elohopeaa → Ilmakehä (mmHg → atm)Millimetri elohopeaa → Torr (mmHg → Torr)Millimetri elohopeaa → Tuuma elohopeaa (mmHg → inHg)
Tuuma elohopeaa → Pascal (inHg → Pa)Tuuma elohopeaa → Kilopascal (inHg → kPa)Tuuma elohopeaa → Megapascal (inHg → MPa)Tuuma elohopeaa → Baari (inHg → bar)Tuuma elohopeaa → Millibaari (inHg → mbar)Tuuma elohopeaa → Pauna neliötuumalla (inHg → psi)Tuuma elohopeaa → Ilmakehä (inHg → atm)Tuuma elohopeaa → Torr (inHg → Torr)Tuuma elohopeaa → Millimetri elohopeaa (inHg → mmHg)