Roentgen Equivalent Man muunnos Becquerel

1 rem=0.01 Bq

Muuntokaava

Kaava muuntaa Roentgen Equivalent Man muotoon Becquerel on seuraava:

Becquerel = Roentgen Equivalent Man × 0.01

Sovella laskelmaan:

1 rem × 0.01 = 0.01 Bq

Suositut Muunnosarvot (Muuntotaulukko)

Roentgen Equivalent ManBecquerel
0.01 rem0.0001 Bq
0.1 rem0.001 Bq
1 rem0.01 Bq
2 rem0.02 Bq
3 rem0.03 Bq
4 rem0.04 Bq
5 rem0.05 Bq
6 rem0.06 Bq
7 rem0.07 Bq
8 rem0.08 Bq
9 rem0.09 Bq
10 rem0.1 Bq
20 rem0.2 Bq
30 rem0.3 Bq
40 rem0.4 Bq
50 rem0.5 Bq
60 rem0.6 Bq
70 rem0.7 Bq
80 rem0.8 Bq
90 rem0.9 Bq
100 rem1 Bq
200 rem2 Bq
300 rem3 Bq
500 rem5 Bq
1,000 rem10 Bq
10,000 rem100 Bq

Yksikkövertailu

1 rem (Roentgen Equivalent Man) =
Becquerel0.01 Bq
Kilobecquerel0.00001 kBq
Megabecquerel0.00000001 MBq
Gigabecquerel0.00000000001 GBq
Curie0.00000000000027027 Ci
Millicurie0.00000000027027 mCi
Microcurie0.00000027027 μCi
Rad1 rd
Gray0.01 Gy
Sievert0.01 Sv
Millisievert10 mSv
Mikrosievert10,000 μSv
Roentgen Equivalent Man1 rem
Milliroentgen Equivalent Man1,000 mrem
1 Bq (Becquerel) =
Becquerel1 Bq
Kilobecquerel0.001 kBq
Megabecquerel0.000001 MBq
Gigabecquerel0.000000001 GBq
Curie0.000000000027027 Ci
Millicurie0.000000027027 mCi
Microcurie0.000027027027 μCi
Rad100 rd
Gray1 Gy
Sievert1 Sv
Millisievert1,000 mSv
Mikrosievert1,000,000 μSv
Roentgen Equivalent Man100 rem
Milliroentgen Equivalent Man100,000 mrem

Liittyvät muunnokset

Becquerel → Kilobecquerel (Bq → kBq)Becquerel → Megabecquerel (Bq → MBq)Becquerel → Gigabecquerel (Bq → GBq)Becquerel → Curie (Bq → Ci)Becquerel → Millicurie (Bq → mCi)Becquerel → Microcurie (Bq → μCi)Becquerel → Rad (Bq → rd)Becquerel → Gray (Bq → Gy)Becquerel → Sievert (Bq → Sv)Becquerel → Millisievert (Bq → mSv)Becquerel → Mikrosievert (Bq → μSv)Becquerel → Roentgen Equivalent Man (Bq → rem)Becquerel → Milliroentgen Equivalent Man (Bq → mrem)
Kilobecquerel → Becquerel (kBq → Bq)Kilobecquerel → Megabecquerel (kBq → MBq)Kilobecquerel → Gigabecquerel (kBq → GBq)Kilobecquerel → Curie (kBq → Ci)Kilobecquerel → Millicurie (kBq → mCi)Kilobecquerel → Microcurie (kBq → μCi)Kilobecquerel → Rad (kBq → rd)Kilobecquerel → Gray (kBq → Gy)Kilobecquerel → Sievert (kBq → Sv)Kilobecquerel → Millisievert (kBq → mSv)Kilobecquerel → Mikrosievert (kBq → μSv)Kilobecquerel → Roentgen Equivalent Man (kBq → rem)Kilobecquerel → Milliroentgen Equivalent Man (kBq → mrem)
Megabecquerel → Becquerel (MBq → Bq)Megabecquerel → Kilobecquerel (MBq → kBq)Megabecquerel → Gigabecquerel (MBq → GBq)Megabecquerel → Curie (MBq → Ci)Megabecquerel → Millicurie (MBq → mCi)Megabecquerel → Microcurie (MBq → μCi)Megabecquerel → Rad (MBq → rd)Megabecquerel → Gray (MBq → Gy)Megabecquerel → Sievert (MBq → Sv)Megabecquerel → Millisievert (MBq → mSv)Megabecquerel → Mikrosievert (MBq → μSv)Megabecquerel → Roentgen Equivalent Man (MBq → rem)Megabecquerel → Milliroentgen Equivalent Man (MBq → mrem)
Gigabecquerel → Becquerel (GBq → Bq)Gigabecquerel → Kilobecquerel (GBq → kBq)Gigabecquerel → Megabecquerel (GBq → MBq)Gigabecquerel → Curie (GBq → Ci)Gigabecquerel → Millicurie (GBq → mCi)Gigabecquerel → Microcurie (GBq → μCi)Gigabecquerel → Rad (GBq → rd)Gigabecquerel → Gray (GBq → Gy)Gigabecquerel → Sievert (GBq → Sv)Gigabecquerel → Millisievert (GBq → mSv)Gigabecquerel → Mikrosievert (GBq → μSv)Gigabecquerel → Roentgen Equivalent Man (GBq → rem)Gigabecquerel → Milliroentgen Equivalent Man (GBq → mrem)
Curie → Becquerel (Ci → Bq)Curie → Kilobecquerel (Ci → kBq)Curie → Megabecquerel (Ci → MBq)Curie → Gigabecquerel (Ci → GBq)Curie → Millicurie (Ci → mCi)Curie → Microcurie (Ci → μCi)Curie → Rad (Ci → rd)Curie → Gray (Ci → Gy)Curie → Sievert (Ci → Sv)Curie → Millisievert (Ci → mSv)Curie → Mikrosievert (Ci → μSv)Curie → Roentgen Equivalent Man (Ci → rem)Curie → Milliroentgen Equivalent Man (Ci → mrem)
Millicurie → Becquerel (mCi → Bq)Millicurie → Kilobecquerel (mCi → kBq)Millicurie → Megabecquerel (mCi → MBq)Millicurie → Gigabecquerel (mCi → GBq)Millicurie → Curie (mCi → Ci)Millicurie → Microcurie (mCi → μCi)Millicurie → Rad (mCi → rd)Millicurie → Gray (mCi → Gy)Millicurie → Sievert (mCi → Sv)Millicurie → Millisievert (mCi → mSv)Millicurie → Mikrosievert (mCi → μSv)Millicurie → Roentgen Equivalent Man (mCi → rem)Millicurie → Milliroentgen Equivalent Man (mCi → mrem)
Microcurie → Becquerel (μCi → Bq)Microcurie → Kilobecquerel (μCi → kBq)Microcurie → Megabecquerel (μCi → MBq)Microcurie → Gigabecquerel (μCi → GBq)Microcurie → Curie (μCi → Ci)Microcurie → Millicurie (μCi → mCi)Microcurie → Rad (μCi → rd)Microcurie → Gray (μCi → Gy)Microcurie → Sievert (μCi → Sv)Microcurie → Millisievert (μCi → mSv)Microcurie → Mikrosievert (μCi → μSv)Microcurie → Roentgen Equivalent Man (μCi → rem)Microcurie → Milliroentgen Equivalent Man (μCi → mrem)
Rad → Becquerel (rd → Bq)Rad → Kilobecquerel (rd → kBq)Rad → Megabecquerel (rd → MBq)Rad → Gigabecquerel (rd → GBq)Rad → Curie (rd → Ci)Rad → Millicurie (rd → mCi)Rad → Microcurie (rd → μCi)Rad → Gray (rd → Gy)Rad → Sievert (rd → Sv)Rad → Millisievert (rd → mSv)Rad → Mikrosievert (rd → μSv)Rad → Roentgen Equivalent Man (rd → rem)Rad → Milliroentgen Equivalent Man (rd → mrem)
Gray → Becquerel (Gy → Bq)Gray → Kilobecquerel (Gy → kBq)Gray → Megabecquerel (Gy → MBq)Gray → Gigabecquerel (Gy → GBq)Gray → Curie (Gy → Ci)Gray → Millicurie (Gy → mCi)Gray → Microcurie (Gy → μCi)Gray → Rad (Gy → rd)Gray → Sievert (Gy → Sv)Gray → Millisievert (Gy → mSv)Gray → Mikrosievert (Gy → μSv)Gray → Roentgen Equivalent Man (Gy → rem)Gray → Milliroentgen Equivalent Man (Gy → mrem)
Sievert → Becquerel (Sv → Bq)Sievert → Kilobecquerel (Sv → kBq)Sievert → Megabecquerel (Sv → MBq)Sievert → Gigabecquerel (Sv → GBq)Sievert → Curie (Sv → Ci)Sievert → Millicurie (Sv → mCi)Sievert → Microcurie (Sv → μCi)Sievert → Rad (Sv → rd)Sievert → Gray (Sv → Gy)Sievert → Millisievert (Sv → mSv)Sievert → Mikrosievert (Sv → μSv)Sievert → Roentgen Equivalent Man (Sv → rem)Sievert → Milliroentgen Equivalent Man (Sv → mrem)
Millisievert → Becquerel (mSv → Bq)Millisievert → Kilobecquerel (mSv → kBq)Millisievert → Megabecquerel (mSv → MBq)Millisievert → Gigabecquerel (mSv → GBq)Millisievert → Curie (mSv → Ci)Millisievert → Millicurie (mSv → mCi)Millisievert → Microcurie (mSv → μCi)Millisievert → Rad (mSv → rd)Millisievert → Gray (mSv → Gy)Millisievert → Sievert (mSv → Sv)Millisievert → Mikrosievert (mSv → μSv)Millisievert → Roentgen Equivalent Man (mSv → rem)Millisievert → Milliroentgen Equivalent Man (mSv → mrem)
Mikrosievert → Becquerel (μSv → Bq)Mikrosievert → Kilobecquerel (μSv → kBq)Mikrosievert → Megabecquerel (μSv → MBq)Mikrosievert → Gigabecquerel (μSv → GBq)Mikrosievert → Curie (μSv → Ci)Mikrosievert → Millicurie (μSv → mCi)Mikrosievert → Microcurie (μSv → μCi)Mikrosievert → Rad (μSv → rd)Mikrosievert → Gray (μSv → Gy)Mikrosievert → Sievert (μSv → Sv)Mikrosievert → Millisievert (μSv → mSv)Mikrosievert → Roentgen Equivalent Man (μSv → rem)Mikrosievert → Milliroentgen Equivalent Man (μSv → mrem)
Roentgen Equivalent Man → Kilobecquerel (rem → kBq)Roentgen Equivalent Man → Megabecquerel (rem → MBq)Roentgen Equivalent Man → Gigabecquerel (rem → GBq)Roentgen Equivalent Man → Curie (rem → Ci)Roentgen Equivalent Man → Millicurie (rem → mCi)Roentgen Equivalent Man → Microcurie (rem → μCi)Roentgen Equivalent Man → Rad (rem → rd)Roentgen Equivalent Man → Gray (rem → Gy)Roentgen Equivalent Man → Sievert (rem → Sv)Roentgen Equivalent Man → Millisievert (rem → mSv)Roentgen Equivalent Man → Mikrosievert (rem → μSv)Roentgen Equivalent Man → Milliroentgen Equivalent Man (rem → mrem)
Milliroentgen Equivalent Man → Becquerel (mrem → Bq)Milliroentgen Equivalent Man → Kilobecquerel (mrem → kBq)Milliroentgen Equivalent Man → Megabecquerel (mrem → MBq)Milliroentgen Equivalent Man → Gigabecquerel (mrem → GBq)Milliroentgen Equivalent Man → Curie (mrem → Ci)Milliroentgen Equivalent Man → Millicurie (mrem → mCi)Milliroentgen Equivalent Man → Microcurie (mrem → μCi)Milliroentgen Equivalent Man → Rad (mrem → rd)Milliroentgen Equivalent Man → Gray (mrem → Gy)Milliroentgen Equivalent Man → Sievert (mrem → Sv)Milliroentgen Equivalent Man → Millisievert (mrem → mSv)Milliroentgen Equivalent Man → Mikrosievert (mrem → μSv)Milliroentgen Equivalent Man → Roentgen Equivalent Man (mrem → rem)