Bar hingga Pascal

1 bar=100,000 Pa

Formula Penukaran

Formula untuk menukar Bar kepada Pascal adalah seperti berikut:

Pascal = Bar × 100,000

Gunakan untuk pengiraan anda:

1 bar × 100,000 = 100,000 Pa

Nilai Penukaran Popular (Jadual Penukaran)

BarPascal
0.01 bar1,000 Pa
0.1 bar10,000 Pa
1 bar100,000 Pa
2 bar200,000 Pa
3 bar300,000 Pa
4 bar400,000 Pa
5 bar500,000 Pa
6 bar600,000 Pa
7 bar700,000 Pa
8 bar800,000 Pa
9 bar900,000 Pa
10 bar1,000,000 Pa
20 bar2,000,000 Pa
30 bar3,000,000 Pa
40 bar4,000,000 Pa
50 bar5,000,000 Pa
60 bar6,000,000 Pa
70 bar7,000,000 Pa
80 bar8,000,000 Pa
90 bar9,000,000 Pa
100 bar10,000,000 Pa
200 bar20,000,000 Pa
300 bar30,000,000 Pa
500 bar50,000,000 Pa
1,000 bar100,000,000 Pa
10,000 bar1,000,000,000 Pa

Perbandingan Unit

1 bar (Bar) =
Pascal100,000 Pa
Kilopascal100 kPa
Megapascal0.1 MPa
Bar1 bar
Milibar1,000 mbar
Paun per Inci Persegi14.50376808 psi
Atmosfera0.986923266716 atm
Torr750.06375542 Torr
Milimeter Merkuri750.06375542 mmHg
Inci Merkuri29.52997144 inHg
1 Pa (Pascal) =
Pascal1 Pa
Kilopascal0.001 kPa
Megapascal0.000001 MPa
Bar0.00001 bar
Milibar0.01 mbar
Paun per Inci Persegi0.000145037681 psi
Atmosfera0.000009869233 atm
Torr0.007500637554 Torr
Milimeter Merkuri0.007500637554 mmHg
Inci Merkuri0.000295299714 inHg

Penukaran Berkaitan

Pascal → Kilopascal (Pa → kPa)Pascal → Megapascal (Pa → MPa)Pascal → Bar (Pa → bar)Pascal → Milibar (Pa → mbar)Pascal → Paun per Inci Persegi (Pa → psi)Pascal → Atmosfera (Pa → atm)Pascal → Torr (Pa → Torr)Pascal → Milimeter Merkuri (Pa → mmHg)Pascal → Inci Merkuri (Pa → inHg)
Kilopascal → Pascal (kPa → Pa)Kilopascal → Megapascal (kPa → MPa)Kilopascal → Bar (kPa → bar)Kilopascal → Milibar (kPa → mbar)Kilopascal → Paun per Inci Persegi (kPa → psi)Kilopascal → Atmosfera (kPa → atm)Kilopascal → Torr (kPa → Torr)Kilopascal → Milimeter Merkuri (kPa → mmHg)Kilopascal → Inci Merkuri (kPa → inHg)
Megapascal → Pascal (MPa → Pa)Megapascal → Kilopascal (MPa → kPa)Megapascal → Bar (MPa → bar)Megapascal → Milibar (MPa → mbar)Megapascal → Paun per Inci Persegi (MPa → psi)Megapascal → Atmosfera (MPa → atm)Megapascal → Torr (MPa → Torr)Megapascal → Milimeter Merkuri (MPa → mmHg)Megapascal → Inci Merkuri (MPa → inHg)
Bar → Kilopascal (bar → kPa)Bar → Megapascal (bar → MPa)Bar → Milibar (bar → mbar)Bar → Paun per Inci Persegi (bar → psi)Bar → Atmosfera (bar → atm)Bar → Torr (bar → Torr)Bar → Milimeter Merkuri (bar → mmHg)Bar → Inci Merkuri (bar → inHg)
Milibar → Pascal (mbar → Pa)Milibar → Kilopascal (mbar → kPa)Milibar → Megapascal (mbar → MPa)Milibar → Bar (mbar → bar)Milibar → Paun per Inci Persegi (mbar → psi)Milibar → Atmosfera (mbar → atm)Milibar → Torr (mbar → Torr)Milibar → Milimeter Merkuri (mbar → mmHg)Milibar → Inci Merkuri (mbar → inHg)
Paun per Inci Persegi → Pascal (psi → Pa)Paun per Inci Persegi → Kilopascal (psi → kPa)Paun per Inci Persegi → Megapascal (psi → MPa)Paun per Inci Persegi → Bar (psi → bar)Paun per Inci Persegi → Milibar (psi → mbar)Paun per Inci Persegi → Atmosfera (psi → atm)Paun per Inci Persegi → Torr (psi → Torr)Paun per Inci Persegi → Milimeter Merkuri (psi → mmHg)Paun per Inci Persegi → Inci Merkuri (psi → inHg)
Atmosfera → Pascal (atm → Pa)Atmosfera → Kilopascal (atm → kPa)Atmosfera → Megapascal (atm → MPa)Atmosfera → Bar (atm → bar)Atmosfera → Milibar (atm → mbar)Atmosfera → Paun per Inci Persegi (atm → psi)Atmosfera → Torr (atm → Torr)Atmosfera → Milimeter Merkuri (atm → mmHg)Atmosfera → Inci Merkuri (atm → inHg)
Torr → Pascal (Torr → Pa)Torr → Kilopascal (Torr → kPa)Torr → Megapascal (Torr → MPa)Torr → Bar (Torr → bar)Torr → Milibar (Torr → mbar)Torr → Paun per Inci Persegi (Torr → psi)Torr → Atmosfera (Torr → atm)Torr → Milimeter Merkuri (Torr → mmHg)Torr → Inci Merkuri (Torr → inHg)
Milimeter Merkuri → Pascal (mmHg → Pa)Milimeter Merkuri → Kilopascal (mmHg → kPa)Milimeter Merkuri → Megapascal (mmHg → MPa)Milimeter Merkuri → Bar (mmHg → bar)Milimeter Merkuri → Milibar (mmHg → mbar)Milimeter Merkuri → Paun per Inci Persegi (mmHg → psi)Milimeter Merkuri → Atmosfera (mmHg → atm)Milimeter Merkuri → Torr (mmHg → Torr)Milimeter Merkuri → Inci Merkuri (mmHg → inHg)
Inci Merkuri → Pascal (inHg → Pa)Inci Merkuri → Kilopascal (inHg → kPa)Inci Merkuri → Megapascal (inHg → MPa)Inci Merkuri → Bar (inHg → bar)Inci Merkuri → Milibar (inHg → mbar)Inci Merkuri → Paun per Inci Persegi (inHg → psi)Inci Merkuri → Atmosfera (inHg → atm)Inci Merkuri → Torr (inHg → Torr)Inci Merkuri → Milimeter Merkuri (inHg → mmHg)