Kilopascal hingga Megapascal

1 kPa=0.001 MPa

Formula Penukaran

Formula untuk menukar Kilopascal kepada Megapascal adalah seperti berikut:

Megapascal = Kilopascal × 0.001

Gunakan untuk pengiraan anda:

1 kPa × 0.001 = 0.001 MPa

Nilai Penukaran Popular (Jadual Penukaran)

KilopascalMegapascal
0.01 kPa0.00001 MPa
0.1 kPa0.0001 MPa
1 kPa0.001 MPa
2 kPa0.002 MPa
3 kPa0.003 MPa
4 kPa0.004 MPa
5 kPa0.005 MPa
6 kPa0.006 MPa
7 kPa0.007 MPa
8 kPa0.008 MPa
9 kPa0.009 MPa
10 kPa0.01 MPa
20 kPa0.02 MPa
30 kPa0.03 MPa
40 kPa0.04 MPa
50 kPa0.05 MPa
60 kPa0.06 MPa
70 kPa0.07 MPa
80 kPa0.08 MPa
90 kPa0.09 MPa
100 kPa0.1 MPa
200 kPa0.2 MPa
300 kPa0.3 MPa
500 kPa0.5 MPa
1,000 kPa1 MPa
10,000 kPa10 MPa

Perbandingan Unit

1 kPa (Kilopascal) =
Pascal1,000 Pa
Kilopascal1 kPa
Megapascal0.001 MPa
Bar0.01 bar
Milibar10 mbar
Paun per Inci Persegi0.145037680789 psi
Atmosfera0.009869232667 atm
Torr7.50063755 Torr
Milimeter Merkuri7.50063755 mmHg
Inci Merkuri0.295299714445 inHg
1 MPa (Megapascal) =
Pascal1,000,000 Pa
Kilopascal1,000 kPa
Megapascal1 MPa
Bar10 bar
Milibar10,000 mbar
Paun per Inci Persegi145.03768079 psi
Atmosfera9.86923267 atm
Torr7,500.63755419 Torr
Milimeter Merkuri7,500.63755419 mmHg
Inci Merkuri295.29971445 inHg

Penukaran Berkaitan

Pascal → Kilopascal (Pa → kPa)Pascal → Megapascal (Pa → MPa)Pascal → Bar (Pa → bar)Pascal → Milibar (Pa → mbar)Pascal → Paun per Inci Persegi (Pa → psi)Pascal → Atmosfera (Pa → atm)Pascal → Torr (Pa → Torr)Pascal → Milimeter Merkuri (Pa → mmHg)Pascal → Inci Merkuri (Pa → inHg)
Kilopascal → Pascal (kPa → Pa)Kilopascal → Bar (kPa → bar)Kilopascal → Milibar (kPa → mbar)Kilopascal → Paun per Inci Persegi (kPa → psi)Kilopascal → Atmosfera (kPa → atm)Kilopascal → Torr (kPa → Torr)Kilopascal → Milimeter Merkuri (kPa → mmHg)Kilopascal → Inci Merkuri (kPa → inHg)
Megapascal → Pascal (MPa → Pa)Megapascal → Kilopascal (MPa → kPa)Megapascal → Bar (MPa → bar)Megapascal → Milibar (MPa → mbar)Megapascal → Paun per Inci Persegi (MPa → psi)Megapascal → Atmosfera (MPa → atm)Megapascal → Torr (MPa → Torr)Megapascal → Milimeter Merkuri (MPa → mmHg)Megapascal → Inci Merkuri (MPa → inHg)
Bar → Pascal (bar → Pa)Bar → Kilopascal (bar → kPa)Bar → Megapascal (bar → MPa)Bar → Milibar (bar → mbar)Bar → Paun per Inci Persegi (bar → psi)Bar → Atmosfera (bar → atm)Bar → Torr (bar → Torr)Bar → Milimeter Merkuri (bar → mmHg)Bar → Inci Merkuri (bar → inHg)
Milibar → Pascal (mbar → Pa)Milibar → Kilopascal (mbar → kPa)Milibar → Megapascal (mbar → MPa)Milibar → Bar (mbar → bar)Milibar → Paun per Inci Persegi (mbar → psi)Milibar → Atmosfera (mbar → atm)Milibar → Torr (mbar → Torr)Milibar → Milimeter Merkuri (mbar → mmHg)Milibar → Inci Merkuri (mbar → inHg)
Paun per Inci Persegi → Pascal (psi → Pa)Paun per Inci Persegi → Kilopascal (psi → kPa)Paun per Inci Persegi → Megapascal (psi → MPa)Paun per Inci Persegi → Bar (psi → bar)Paun per Inci Persegi → Milibar (psi → mbar)Paun per Inci Persegi → Atmosfera (psi → atm)Paun per Inci Persegi → Torr (psi → Torr)Paun per Inci Persegi → Milimeter Merkuri (psi → mmHg)Paun per Inci Persegi → Inci Merkuri (psi → inHg)
Atmosfera → Pascal (atm → Pa)Atmosfera → Kilopascal (atm → kPa)Atmosfera → Megapascal (atm → MPa)Atmosfera → Bar (atm → bar)Atmosfera → Milibar (atm → mbar)Atmosfera → Paun per Inci Persegi (atm → psi)Atmosfera → Torr (atm → Torr)Atmosfera → Milimeter Merkuri (atm → mmHg)Atmosfera → Inci Merkuri (atm → inHg)
Torr → Pascal (Torr → Pa)Torr → Kilopascal (Torr → kPa)Torr → Megapascal (Torr → MPa)Torr → Bar (Torr → bar)Torr → Milibar (Torr → mbar)Torr → Paun per Inci Persegi (Torr → psi)Torr → Atmosfera (Torr → atm)Torr → Milimeter Merkuri (Torr → mmHg)Torr → Inci Merkuri (Torr → inHg)
Milimeter Merkuri → Pascal (mmHg → Pa)Milimeter Merkuri → Kilopascal (mmHg → kPa)Milimeter Merkuri → Megapascal (mmHg → MPa)Milimeter Merkuri → Bar (mmHg → bar)Milimeter Merkuri → Milibar (mmHg → mbar)Milimeter Merkuri → Paun per Inci Persegi (mmHg → psi)Milimeter Merkuri → Atmosfera (mmHg → atm)Milimeter Merkuri → Torr (mmHg → Torr)Milimeter Merkuri → Inci Merkuri (mmHg → inHg)
Inci Merkuri → Pascal (inHg → Pa)Inci Merkuri → Kilopascal (inHg → kPa)Inci Merkuri → Megapascal (inHg → MPa)Inci Merkuri → Bar (inHg → bar)Inci Merkuri → Milibar (inHg → mbar)Inci Merkuri → Paun per Inci Persegi (inHg → psi)Inci Merkuri → Atmosfera (inHg → atm)Inci Merkuri → Torr (inHg → Torr)Inci Merkuri → Milimeter Merkuri (inHg → mmHg)