Sievert hingga Rad

1 Sv=100 rd

Formula Penukaran

Formula untuk menukar Sievert kepada Rad adalah seperti berikut:

Rad = Sievert × 100

Gunakan untuk pengiraan anda:

1 Sv × 100 = 100 rd

Nilai Penukaran Popular (Jadual Penukaran)

SievertRad
0.01 Sv1 rd
0.1 Sv10 rd
1 Sv100 rd
2 Sv200 rd
3 Sv300 rd
4 Sv400 rd
5 Sv500 rd
6 Sv600 rd
7 Sv700 rd
8 Sv800 rd
9 Sv900 rd
10 Sv1,000 rd
20 Sv2,000 rd
30 Sv3,000 rd
40 Sv4,000 rd
50 Sv5,000 rd
60 Sv6,000 rd
70 Sv7,000 rd
80 Sv8,000 rd
90 Sv9,000 rd
100 Sv10,000 rd
200 Sv20,000 rd
300 Sv30,000 rd
500 Sv50,000 rd
1,000 Sv100,000 rd
10,000 Sv1,000,000 rd

Perbandingan Unit

1 Sv (Sievert) =
Becquerel1 Bq
Kilobecquerel0.001 kBq
Megabecquerel0.000001 MBq
Gigabecquerel0.000000001 GBq
Curie0.000000000027027 Ci
Millicurie0.000000027027 mCi
Microcurie0.000027027027 μCi
Rad100 rd
Gray1 Gy
Sievert1 Sv
Millisievert1,000 mSv
Microsievert1,000,000 μSv
Roentgen Setara Manusia100 rem
Milliroentgen Setara Manusia100,000 mrem
1 rd (Rad) =
Becquerel0.01 Bq
Kilobecquerel0.00001 kBq
Megabecquerel0.00000001 MBq
Gigabecquerel0.00000000001 GBq
Curie0.00000000000027027 Ci
Millicurie0.00000000027027 mCi
Microcurie0.00000027027 μCi
Rad1 rd
Gray0.01 Gy
Sievert0.01 Sv
Millisievert10 mSv
Microsievert10,000 μSv
Roentgen Setara Manusia1 rem
Milliroentgen Setara Manusia1,000 mrem

Penukaran Berkaitan

Becquerel → Kilobecquerel (Bq → kBq)Becquerel → Megabecquerel (Bq → MBq)Becquerel → Gigabecquerel (Bq → GBq)Becquerel → Curie (Bq → Ci)Becquerel → Millicurie (Bq → mCi)Becquerel → Microcurie (Bq → μCi)Becquerel → Rad (Bq → rd)Becquerel → Gray (Bq → Gy)Becquerel → Sievert (Bq → Sv)Becquerel → Millisievert (Bq → mSv)Becquerel → Microsievert (Bq → μSv)Becquerel → Roentgen Setara Manusia (Bq → rem)Becquerel → Milliroentgen Setara Manusia (Bq → mrem)
Kilobecquerel → Becquerel (kBq → Bq)Kilobecquerel → Megabecquerel (kBq → MBq)Kilobecquerel → Gigabecquerel (kBq → GBq)Kilobecquerel → Curie (kBq → Ci)Kilobecquerel → Millicurie (kBq → mCi)Kilobecquerel → Microcurie (kBq → μCi)Kilobecquerel → Rad (kBq → rd)Kilobecquerel → Gray (kBq → Gy)Kilobecquerel → Sievert (kBq → Sv)Kilobecquerel → Millisievert (kBq → mSv)Kilobecquerel → Microsievert (kBq → μSv)Kilobecquerel → Roentgen Setara Manusia (kBq → rem)Kilobecquerel → Milliroentgen Setara Manusia (kBq → mrem)
Megabecquerel → Becquerel (MBq → Bq)Megabecquerel → Kilobecquerel (MBq → kBq)Megabecquerel → Gigabecquerel (MBq → GBq)Megabecquerel → Curie (MBq → Ci)Megabecquerel → Millicurie (MBq → mCi)Megabecquerel → Microcurie (MBq → μCi)Megabecquerel → Rad (MBq → rd)Megabecquerel → Gray (MBq → Gy)Megabecquerel → Sievert (MBq → Sv)Megabecquerel → Millisievert (MBq → mSv)Megabecquerel → Microsievert (MBq → μSv)Megabecquerel → Roentgen Setara Manusia (MBq → rem)Megabecquerel → Milliroentgen Setara Manusia (MBq → mrem)
Gigabecquerel → Becquerel (GBq → Bq)Gigabecquerel → Kilobecquerel (GBq → kBq)Gigabecquerel → Megabecquerel (GBq → MBq)Gigabecquerel → Curie (GBq → Ci)Gigabecquerel → Millicurie (GBq → mCi)Gigabecquerel → Microcurie (GBq → μCi)Gigabecquerel → Rad (GBq → rd)Gigabecquerel → Gray (GBq → Gy)Gigabecquerel → Sievert (GBq → Sv)Gigabecquerel → Millisievert (GBq → mSv)Gigabecquerel → Microsievert (GBq → μSv)Gigabecquerel → Roentgen Setara Manusia (GBq → rem)Gigabecquerel → Milliroentgen Setara Manusia (GBq → mrem)
Curie → Becquerel (Ci → Bq)Curie → Kilobecquerel (Ci → kBq)Curie → Megabecquerel (Ci → MBq)Curie → Gigabecquerel (Ci → GBq)Curie → Millicurie (Ci → mCi)Curie → Microcurie (Ci → μCi)Curie → Rad (Ci → rd)Curie → Gray (Ci → Gy)Curie → Sievert (Ci → Sv)Curie → Millisievert (Ci → mSv)Curie → Microsievert (Ci → μSv)Curie → Roentgen Setara Manusia (Ci → rem)Curie → Milliroentgen Setara Manusia (Ci → mrem)
Millicurie → Becquerel (mCi → Bq)Millicurie → Kilobecquerel (mCi → kBq)Millicurie → Megabecquerel (mCi → MBq)Millicurie → Gigabecquerel (mCi → GBq)Millicurie → Curie (mCi → Ci)Millicurie → Microcurie (mCi → μCi)Millicurie → Rad (mCi → rd)Millicurie → Gray (mCi → Gy)Millicurie → Sievert (mCi → Sv)Millicurie → Millisievert (mCi → mSv)Millicurie → Microsievert (mCi → μSv)Millicurie → Roentgen Setara Manusia (mCi → rem)Millicurie → Milliroentgen Setara Manusia (mCi → mrem)
Microcurie → Becquerel (μCi → Bq)Microcurie → Kilobecquerel (μCi → kBq)Microcurie → Megabecquerel (μCi → MBq)Microcurie → Gigabecquerel (μCi → GBq)Microcurie → Curie (μCi → Ci)Microcurie → Millicurie (μCi → mCi)Microcurie → Rad (μCi → rd)Microcurie → Gray (μCi → Gy)Microcurie → Sievert (μCi → Sv)Microcurie → Millisievert (μCi → mSv)Microcurie → Microsievert (μCi → μSv)Microcurie → Roentgen Setara Manusia (μCi → rem)Microcurie → Milliroentgen Setara Manusia (μCi → mrem)
Rad → Becquerel (rd → Bq)Rad → Kilobecquerel (rd → kBq)Rad → Megabecquerel (rd → MBq)Rad → Gigabecquerel (rd → GBq)Rad → Curie (rd → Ci)Rad → Millicurie (rd → mCi)Rad → Microcurie (rd → μCi)Rad → Gray (rd → Gy)Rad → Sievert (rd → Sv)Rad → Millisievert (rd → mSv)Rad → Microsievert (rd → μSv)Rad → Roentgen Setara Manusia (rd → rem)Rad → Milliroentgen Setara Manusia (rd → mrem)
Gray → Becquerel (Gy → Bq)Gray → Kilobecquerel (Gy → kBq)Gray → Megabecquerel (Gy → MBq)Gray → Gigabecquerel (Gy → GBq)Gray → Curie (Gy → Ci)Gray → Millicurie (Gy → mCi)Gray → Microcurie (Gy → μCi)Gray → Rad (Gy → rd)Gray → Sievert (Gy → Sv)Gray → Millisievert (Gy → mSv)Gray → Microsievert (Gy → μSv)Gray → Roentgen Setara Manusia (Gy → rem)Gray → Milliroentgen Setara Manusia (Gy → mrem)
Sievert → Becquerel (Sv → Bq)Sievert → Kilobecquerel (Sv → kBq)Sievert → Megabecquerel (Sv → MBq)Sievert → Gigabecquerel (Sv → GBq)Sievert → Curie (Sv → Ci)Sievert → Millicurie (Sv → mCi)Sievert → Microcurie (Sv → μCi)Sievert → Gray (Sv → Gy)Sievert → Millisievert (Sv → mSv)Sievert → Microsievert (Sv → μSv)Sievert → Roentgen Setara Manusia (Sv → rem)Sievert → Milliroentgen Setara Manusia (Sv → mrem)
Millisievert → Becquerel (mSv → Bq)Millisievert → Kilobecquerel (mSv → kBq)Millisievert → Megabecquerel (mSv → MBq)Millisievert → Gigabecquerel (mSv → GBq)Millisievert → Curie (mSv → Ci)Millisievert → Millicurie (mSv → mCi)Millisievert → Microcurie (mSv → μCi)Millisievert → Rad (mSv → rd)Millisievert → Gray (mSv → Gy)Millisievert → Sievert (mSv → Sv)Millisievert → Microsievert (mSv → μSv)Millisievert → Roentgen Setara Manusia (mSv → rem)Millisievert → Milliroentgen Setara Manusia (mSv → mrem)
Microsievert → Becquerel (μSv → Bq)Microsievert → Kilobecquerel (μSv → kBq)Microsievert → Megabecquerel (μSv → MBq)Microsievert → Gigabecquerel (μSv → GBq)Microsievert → Curie (μSv → Ci)Microsievert → Millicurie (μSv → mCi)Microsievert → Microcurie (μSv → μCi)Microsievert → Rad (μSv → rd)Microsievert → Gray (μSv → Gy)Microsievert → Sievert (μSv → Sv)Microsievert → Millisievert (μSv → mSv)Microsievert → Roentgen Setara Manusia (μSv → rem)Microsievert → Milliroentgen Setara Manusia (μSv → mrem)
Roentgen Setara Manusia → Becquerel (rem → Bq)Roentgen Setara Manusia → Kilobecquerel (rem → kBq)Roentgen Setara Manusia → Megabecquerel (rem → MBq)Roentgen Setara Manusia → Gigabecquerel (rem → GBq)Roentgen Setara Manusia → Curie (rem → Ci)Roentgen Setara Manusia → Millicurie (rem → mCi)Roentgen Setara Manusia → Microcurie (rem → μCi)Roentgen Setara Manusia → Rad (rem → rd)Roentgen Setara Manusia → Gray (rem → Gy)Roentgen Setara Manusia → Sievert (rem → Sv)Roentgen Setara Manusia → Millisievert (rem → mSv)Roentgen Setara Manusia → Microsievert (rem → μSv)Roentgen Setara Manusia → Milliroentgen Setara Manusia (rem → mrem)
Milliroentgen Setara Manusia → Becquerel (mrem → Bq)Milliroentgen Setara Manusia → Kilobecquerel (mrem → kBq)Milliroentgen Setara Manusia → Megabecquerel (mrem → MBq)Milliroentgen Setara Manusia → Gigabecquerel (mrem → GBq)Milliroentgen Setara Manusia → Curie (mrem → Ci)Milliroentgen Setara Manusia → Millicurie (mrem → mCi)Milliroentgen Setara Manusia → Microcurie (mrem → μCi)Milliroentgen Setara Manusia → Rad (mrem → rd)Milliroentgen Setara Manusia → Gray (mrem → Gy)Milliroentgen Setara Manusia → Sievert (mrem → Sv)Milliroentgen Setara Manusia → Millisievert (mrem → mSv)Milliroentgen Setara Manusia → Microsievert (mrem → μSv)Milliroentgen Setara Manusia → Roentgen Setara Manusia (mrem → rem)