Rad în Microsievert

1 rd=10,000 μSv

Formula de Conversie

Formula pentru a converti Rad în Microsievert este următoarea:

Microsievert = Rad × 10,000

Aplicați la calculul dumneavoastră:

1 rd × 10,000 = 10,000 μSv

Valori de Conversie Populare (Tabel de Conversie)

RadMicrosievert
0.01 rd100 μSv
0.1 rd1,000 μSv
1 rd10,000 μSv
2 rd20,000 μSv
3 rd30,000 μSv
4 rd40,000 μSv
5 rd50,000 μSv
6 rd60,000 μSv
7 rd70,000 μSv
8 rd80,000 μSv
9 rd90,000 μSv
10 rd100,000 μSv
20 rd200,000 μSv
30 rd300,000 μSv
40 rd400,000 μSv
50 rd500,000 μSv
60 rd600,000 μSv
70 rd700,000 μSv
80 rd800,000 μSv
90 rd900,000 μSv
100 rd1,000,000 μSv
200 rd2,000,000 μSv
300 rd3,000,000 μSv
500 rd5,000,000 μSv
1,000 rd10,000,000 μSv
10,000 rd100,000,000 μSv

Comparație de Unități

1 rd (Rad) =
Becquerel0.01 Bq
Kilobecquerel0.00001 kBq
Megabecquerel0.00000001 MBq
Gigabecquerel0.00000000001 GBq
Curie0.00000000000027027 Ci
Milicurie0.00000000027027 mCi
Microcurie0.00000027027 μCi
Rad1 rd
Gray0.01 Gy
Sievert0.01 Sv
Millisievert10 mSv
Microsievert10,000 μSv
Echivalent de Doză Omului Roentgen1 rem
Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen1,000 mrem
1 μSv (Microsievert) =
Becquerel0.000001 Bq
Kilobecquerel0.000000001 kBq
Megabecquerel0.000000000001 MBq
Gigabecquerel0.000000000000001 GBq
Curie0.00000000000000002703 Ci
Milicurie0.000000000000027027 mCi
Microcurie0.000000000027027 μCi
Rad0.0001 rd
Gray0.000001 Gy
Sievert0.000001 Sv
Millisievert0.001 mSv
Microsievert1 μSv
Echivalent de Doză Omului Roentgen0.0001 rem
Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen0.1 mrem

Conversii Conexe

Becquerel → Kilobecquerel (Bq → kBq)Becquerel → Megabecquerel (Bq → MBq)Becquerel → Gigabecquerel (Bq → GBq)Becquerel → Curie (Bq → Ci)Becquerel → Milicurie (Bq → mCi)Becquerel → Microcurie (Bq → μCi)Becquerel → Rad (Bq → rd)Becquerel → Gray (Bq → Gy)Becquerel → Sievert (Bq → Sv)Becquerel → Millisievert (Bq → mSv)Becquerel → Microsievert (Bq → μSv)Becquerel → Echivalent de Doză Omului Roentgen (Bq → rem)Becquerel → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (Bq → mrem)
Kilobecquerel → Becquerel (kBq → Bq)Kilobecquerel → Megabecquerel (kBq → MBq)Kilobecquerel → Gigabecquerel (kBq → GBq)Kilobecquerel → Curie (kBq → Ci)Kilobecquerel → Milicurie (kBq → mCi)Kilobecquerel → Microcurie (kBq → μCi)Kilobecquerel → Rad (kBq → rd)Kilobecquerel → Gray (kBq → Gy)Kilobecquerel → Sievert (kBq → Sv)Kilobecquerel → Millisievert (kBq → mSv)Kilobecquerel → Microsievert (kBq → μSv)Kilobecquerel → Echivalent de Doză Omului Roentgen (kBq → rem)Kilobecquerel → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (kBq → mrem)
Megabecquerel → Becquerel (MBq → Bq)Megabecquerel → Kilobecquerel (MBq → kBq)Megabecquerel → Gigabecquerel (MBq → GBq)Megabecquerel → Curie (MBq → Ci)Megabecquerel → Milicurie (MBq → mCi)Megabecquerel → Microcurie (MBq → μCi)Megabecquerel → Rad (MBq → rd)Megabecquerel → Gray (MBq → Gy)Megabecquerel → Sievert (MBq → Sv)Megabecquerel → Millisievert (MBq → mSv)Megabecquerel → Microsievert (MBq → μSv)Megabecquerel → Echivalent de Doză Omului Roentgen (MBq → rem)Megabecquerel → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (MBq → mrem)
Gigabecquerel → Becquerel (GBq → Bq)Gigabecquerel → Kilobecquerel (GBq → kBq)Gigabecquerel → Megabecquerel (GBq → MBq)Gigabecquerel → Curie (GBq → Ci)Gigabecquerel → Milicurie (GBq → mCi)Gigabecquerel → Microcurie (GBq → μCi)Gigabecquerel → Rad (GBq → rd)Gigabecquerel → Gray (GBq → Gy)Gigabecquerel → Sievert (GBq → Sv)Gigabecquerel → Millisievert (GBq → mSv)Gigabecquerel → Microsievert (GBq → μSv)Gigabecquerel → Echivalent de Doză Omului Roentgen (GBq → rem)Gigabecquerel → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (GBq → mrem)
Curie → Becquerel (Ci → Bq)Curie → Kilobecquerel (Ci → kBq)Curie → Megabecquerel (Ci → MBq)Curie → Gigabecquerel (Ci → GBq)Curie → Milicurie (Ci → mCi)Curie → Microcurie (Ci → μCi)Curie → Rad (Ci → rd)Curie → Gray (Ci → Gy)Curie → Sievert (Ci → Sv)Curie → Millisievert (Ci → mSv)Curie → Microsievert (Ci → μSv)Curie → Echivalent de Doză Omului Roentgen (Ci → rem)Curie → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (Ci → mrem)
Milicurie → Becquerel (mCi → Bq)Milicurie → Kilobecquerel (mCi → kBq)Milicurie → Megabecquerel (mCi → MBq)Milicurie → Gigabecquerel (mCi → GBq)Milicurie → Curie (mCi → Ci)Milicurie → Microcurie (mCi → μCi)Milicurie → Rad (mCi → rd)Milicurie → Gray (mCi → Gy)Milicurie → Sievert (mCi → Sv)Milicurie → Millisievert (mCi → mSv)Milicurie → Microsievert (mCi → μSv)Milicurie → Echivalent de Doză Omului Roentgen (mCi → rem)Milicurie → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (mCi → mrem)
Microcurie → Becquerel (μCi → Bq)Microcurie → Kilobecquerel (μCi → kBq)Microcurie → Megabecquerel (μCi → MBq)Microcurie → Gigabecquerel (μCi → GBq)Microcurie → Curie (μCi → Ci)Microcurie → Milicurie (μCi → mCi)Microcurie → Rad (μCi → rd)Microcurie → Gray (μCi → Gy)Microcurie → Sievert (μCi → Sv)Microcurie → Millisievert (μCi → mSv)Microcurie → Microsievert (μCi → μSv)Microcurie → Echivalent de Doză Omului Roentgen (μCi → rem)Microcurie → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (μCi → mrem)
Rad → Becquerel (rd → Bq)Rad → Kilobecquerel (rd → kBq)Rad → Megabecquerel (rd → MBq)Rad → Gigabecquerel (rd → GBq)Rad → Curie (rd → Ci)Rad → Milicurie (rd → mCi)Rad → Microcurie (rd → μCi)Rad → Gray (rd → Gy)Rad → Sievert (rd → Sv)Rad → Millisievert (rd → mSv)Rad → Echivalent de Doză Omului Roentgen (rd → rem)Rad → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (rd → mrem)
Gray → Becquerel (Gy → Bq)Gray → Kilobecquerel (Gy → kBq)Gray → Megabecquerel (Gy → MBq)Gray → Gigabecquerel (Gy → GBq)Gray → Curie (Gy → Ci)Gray → Milicurie (Gy → mCi)Gray → Microcurie (Gy → μCi)Gray → Rad (Gy → rd)Gray → Sievert (Gy → Sv)Gray → Millisievert (Gy → mSv)Gray → Microsievert (Gy → μSv)Gray → Echivalent de Doză Omului Roentgen (Gy → rem)Gray → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (Gy → mrem)
Sievert → Becquerel (Sv → Bq)Sievert → Kilobecquerel (Sv → kBq)Sievert → Megabecquerel (Sv → MBq)Sievert → Gigabecquerel (Sv → GBq)Sievert → Curie (Sv → Ci)Sievert → Milicurie (Sv → mCi)Sievert → Microcurie (Sv → μCi)Sievert → Rad (Sv → rd)Sievert → Gray (Sv → Gy)Sievert → Millisievert (Sv → mSv)Sievert → Microsievert (Sv → μSv)Sievert → Echivalent de Doză Omului Roentgen (Sv → rem)Sievert → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (Sv → mrem)
Millisievert → Becquerel (mSv → Bq)Millisievert → Kilobecquerel (mSv → kBq)Millisievert → Megabecquerel (mSv → MBq)Millisievert → Gigabecquerel (mSv → GBq)Millisievert → Curie (mSv → Ci)Millisievert → Milicurie (mSv → mCi)Millisievert → Microcurie (mSv → μCi)Millisievert → Rad (mSv → rd)Millisievert → Gray (mSv → Gy)Millisievert → Sievert (mSv → Sv)Millisievert → Microsievert (mSv → μSv)Millisievert → Echivalent de Doză Omului Roentgen (mSv → rem)Millisievert → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (mSv → mrem)
Microsievert → Becquerel (μSv → Bq)Microsievert → Kilobecquerel (μSv → kBq)Microsievert → Megabecquerel (μSv → MBq)Microsievert → Gigabecquerel (μSv → GBq)Microsievert → Curie (μSv → Ci)Microsievert → Milicurie (μSv → mCi)Microsievert → Microcurie (μSv → μCi)Microsievert → Rad (μSv → rd)Microsievert → Gray (μSv → Gy)Microsievert → Sievert (μSv → Sv)Microsievert → Millisievert (μSv → mSv)Microsievert → Echivalent de Doză Omului Roentgen (μSv → rem)Microsievert → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (μSv → mrem)
Echivalent de Doză Omului Roentgen → Becquerel (rem → Bq)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Kilobecquerel (rem → kBq)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Megabecquerel (rem → MBq)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Gigabecquerel (rem → GBq)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Curie (rem → Ci)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Milicurie (rem → mCi)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Microcurie (rem → μCi)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Rad (rem → rd)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Gray (rem → Gy)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Sievert (rem → Sv)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Millisievert (rem → mSv)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Microsievert (rem → μSv)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (rem → mrem)
Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Becquerel (mrem → Bq)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Kilobecquerel (mrem → kBq)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Megabecquerel (mrem → MBq)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Gigabecquerel (mrem → GBq)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Curie (mrem → Ci)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Milicurie (mrem → mCi)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Microcurie (mrem → μCi)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Rad (mrem → rd)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Gray (mrem → Gy)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Sievert (mrem → Sv)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Millisievert (mrem → mSv)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Microsievert (mrem → μSv)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Echivalent de Doză Omului Roentgen (mrem → rem)