Centilitru în Metru Cub

1 cL=0,00001 m³

Formula de Conversie

Formula pentru a converti Centilitru în Metru Cub este următoarea:

Metru Cub = Centilitru × 0,00001

Aplicați la calculul dumneavoastră:

1 cL × 0,00001 = 0,00001 m³

Despre această conversie

1 Centilitru (cL) echivalează cu 0,00001 m³, iar 1 Metru Cub (m³) echivalează cu 100.000 cL.

Valori de Conversie Populare (Tabel de Conversie)

CentilitruMetru Cub
0,01 cL0,0000001 m³
0,1 cL0,000001 m³
1 cL0,00001 m³
2 cL0,00002 m³
3 cL0,00003 m³
4 cL0,00004 m³
5 cL0,00005 m³
6 cL0,00006 m³
7 cL0,00007 m³
8 cL0,00008 m³
9 cL0,00009 m³
10 cL0,0001 m³
20 cL0,0002 m³
30 cL0,0003 m³
40 cL0,0004 m³
50 cL0,0005 m³
60 cL0,0006 m³
70 cL0,0007 m³
80 cL0,0008 m³
90 cL0,0009 m³
100 cL0,001 m³
200 cL0,002 m³
300 cL0,003 m³
500 cL0,005 m³
1.000 cL0,01 m³
10.000 cL0,1 m³

Comparație de Unități

1 cL (Centilitru) =
Mililitru10 mL
Centimetru Cub (cc)10 cm³
Centilitru1 cL
Decilitru0,1 dL
Litru0,01 L
Hectolitru0,0001 hL
Metru Cub0,00001 m³
Inch Cub0,610237441 in³
Picior Cub0,000353146667 ft³
Yard Cub0,0000130795062 yd³
Linguriță (SUA)2,02884136 tsp (US)
Linguriță (Marea Britanie)1,68936383 tsp (UK)
Lingură (SUA)0,676280454 tbsp (US)
Lingură (Marea Britanie)0,563121276 tbsp (UK)
Uncie de Fluid (SUA)0,338140227 fl oz (US)
Uncie de Fluid (Marea Britanie)0,351950797 fl oz (UK)
Ceașcă Metrică0,04 cup (metric)
Ceașcă (SUA)0,0422675284 cup (US)
Ceașcă (Marea Britanie)0,0351950797 cup (UK)
Halbă (SUA)0,0211337642 pt (US)
Halbă (Marea Britanie)0,0175975399 pt (UK)
Cvart (SUA)0,0105668821 qt (US)
Cvart (Marea Britanie)0,00879876993 qt (UK)
Galon (SUA)0,00264172052 gal (US)
Galon (Marea Britanie)0,00219969248 gal (UK)
Butoi0,0000628981077 bbl
1 m³ (Metru Cub) =
Mililitru1.000.000 mL
Centimetru Cub (cc)1.000.000 cm³
Centilitru100.000 cL
Decilitru10.000 dL
Litru1.000 L
Hectolitru10 hL
Metru Cub1 m³
Inch Cub61.023,7441 in³
Picior Cub35,3146667 ft³
Yard Cub1,30795062 yd³
Linguriță (SUA)202.884,136 tsp (US)
Linguriță (Marea Britanie)168.936,383 tsp (UK)
Lingură (SUA)67.628,0454 tbsp (US)
Lingură (Marea Britanie)56.312,1276 tbsp (UK)
Uncie de Fluid (SUA)33.814,0227 fl oz (US)
Uncie de Fluid (Marea Britanie)35.195,0797 fl oz (UK)
Ceașcă Metrică4.000 cup (metric)
Ceașcă (SUA)4.226,75284 cup (US)
Ceașcă (Marea Britanie)3.519,50797 cup (UK)
Halbă (SUA)2.113,37642 pt (US)
Halbă (Marea Britanie)1.759,75399 pt (UK)
Cvart (SUA)1.056,68821 qt (US)
Cvart (Marea Britanie)879,876993 qt (UK)
Galon (SUA)264,172052 gal (US)
Galon (Marea Britanie)219,969248 gal (UK)
Butoi6,28981077 bbl

Conversii Conexe

Centilitru → Mililitru (cL → mL)Centilitru → Centimetru Cub (cc) (cL → cm³)Centilitru → Decilitru (cL → dL)Centilitru → Litru (cL → L)Centilitru → Hectolitru (cL → hL)Centilitru → Inch Cub (cL → in³)Centilitru → Picior Cub (cL → ft³)Centilitru → Yard Cub (cL → yd³)Centilitru → Linguriță (SUA) (cL → tsp (US))Centilitru → Linguriță (Marea Britanie) (cL → tsp (UK))Centilitru → Lingură (SUA) (cL → tbsp (US))Centilitru → Lingură (Marea Britanie) (cL → tbsp (UK))Centilitru → Uncie de Fluid (SUA) (cL → fl oz (US))Centilitru → Uncie de Fluid (Marea Britanie) (cL → fl oz (UK))Centilitru → Ceașcă Metrică (cL → cup (metric))Centilitru → Ceașcă (SUA) (cL → cup (US))Centilitru → Ceașcă (Marea Britanie) (cL → cup (UK))Centilitru → Halbă (SUA) (cL → pt (US))Centilitru → Halbă (Marea Britanie) (cL → pt (UK))Centilitru → Cvart (SUA) (cL → qt (US))Centilitru → Cvart (Marea Britanie) (cL → qt (UK))Centilitru → Galon (SUA) (cL → gal (US))Centilitru → Galon (Marea Britanie) (cL → gal (UK))Centilitru → Butoi (cL → bbl)
Mililitru → Metru Cub (mL → m³)Centimetru Cub (cc) → Metru Cub (cm³ → m³)Decilitru → Metru Cub (dL → m³)Litru → Metru Cub (L → m³)Hectolitru → Metru Cub (hL → m³)Inch Cub → Metru Cub (in³ → m³)Picior Cub → Metru Cub (ft³ → m³)Yard Cub → Metru Cub (yd³ → m³)Linguriță (SUA) → Metru Cub (tsp (US) → m³)Linguriță (Marea Britanie) → Metru Cub (tsp (UK) → m³)Lingură (SUA) → Metru Cub (tbsp (US) → m³)Lingură (Marea Britanie) → Metru Cub (tbsp (UK) → m³)Uncie de Fluid (SUA) → Metru Cub (fl oz (US) → m³)Uncie de Fluid (Marea Britanie) → Metru Cub (fl oz (UK) → m³)Ceașcă Metrică → Metru Cub (cup (metric) → m³)Ceașcă (SUA) → Metru Cub (cup (US) → m³)Ceașcă (Marea Britanie) → Metru Cub (cup (UK) → m³)Halbă (SUA) → Metru Cub (pt (US) → m³)Halbă (Marea Britanie) → Metru Cub (pt (UK) → m³)Cvart (SUA) → Metru Cub (qt (US) → m³)Cvart (Marea Britanie) → Metru Cub (qt (UK) → m³)Galon (SUA) → Metru Cub (gal (US) → m³)Galon (Marea Britanie) → Metru Cub (gal (UK) → m³)Butoi → Metru Cub (bbl → m³)