Milliroentgen ekvivalent människa till Roentgen ekvivalent människa

1 mrem=0.001 rem

Omvandlingsformel

Formeln för att konvertera Milliroentgen ekvivalent människa till Roentgen ekvivalent människa är följande:

Roentgen ekvivalent människa = Milliroentgen ekvivalent människa × 0.001

Använd på din beräkning:

1 mrem × 0.001 = 0.001 rem

Populära Konverteringsvärden (Omvandlingstabell)

Milliroentgen ekvivalent människaRoentgen ekvivalent människa
0.01 mrem0.00001 rem
0.1 mrem0.0001 rem
1 mrem0.001 rem
2 mrem0.002 rem
3 mrem0.003 rem
4 mrem0.004 rem
5 mrem0.005 rem
6 mrem0.006 rem
7 mrem0.007 rem
8 mrem0.008 rem
9 mrem0.009 rem
10 mrem0.01 rem
20 mrem0.02 rem
30 mrem0.03 rem
40 mrem0.04 rem
50 mrem0.05 rem
60 mrem0.06 rem
70 mrem0.07 rem
80 mrem0.08 rem
90 mrem0.09 rem
100 mrem0.1 rem
200 mrem0.2 rem
300 mrem0.3 rem
500 mrem0.5 rem
1,000 mrem1 rem
10,000 mrem10 rem

Jämförelse av enheter

1 mrem (Milliroentgen ekvivalent människa) =
Becquerel0.00001 Bq
Kilobecquerel0.00000001 kBq
Megabecquerel0.00000000001 MBq
Gigabecquerel0.00000000000001 GBq
Curie0.00000000000000027027 Ci
Millicurie0.00000000000027027 mCi
Microcurie0.00000000027027 μCi
Rad0.001 rd
Gray0.00001 Gy
Sievert0.00001 Sv
Millisievert0.01 mSv
Mikrosievert10 μSv
Roentgen ekvivalent människa0.001 rem
Milliroentgen ekvivalent människa1 mrem
1 rem (Roentgen ekvivalent människa) =
Becquerel0.01 Bq
Kilobecquerel0.00001 kBq
Megabecquerel0.00000001 MBq
Gigabecquerel0.00000000001 GBq
Curie0.00000000000027027 Ci
Millicurie0.00000000027027 mCi
Microcurie0.00000027027 μCi
Rad1 rd
Gray0.01 Gy
Sievert0.01 Sv
Millisievert10 mSv
Mikrosievert10,000 μSv
Roentgen ekvivalent människa1 rem
Milliroentgen ekvivalent människa1,000 mrem

Relaterade omvandlingar

Becquerel → Kilobecquerel (Bq → kBq)Becquerel → Megabecquerel (Bq → MBq)Becquerel → Gigabecquerel (Bq → GBq)Becquerel → Curie (Bq → Ci)Becquerel → Millicurie (Bq → mCi)Becquerel → Microcurie (Bq → μCi)Becquerel → Rad (Bq → rd)Becquerel → Gray (Bq → Gy)Becquerel → Sievert (Bq → Sv)Becquerel → Millisievert (Bq → mSv)Becquerel → Mikrosievert (Bq → μSv)Becquerel → Roentgen ekvivalent människa (Bq → rem)Becquerel → Milliroentgen ekvivalent människa (Bq → mrem)
Kilobecquerel → Becquerel (kBq → Bq)Kilobecquerel → Megabecquerel (kBq → MBq)Kilobecquerel → Gigabecquerel (kBq → GBq)Kilobecquerel → Curie (kBq → Ci)Kilobecquerel → Millicurie (kBq → mCi)Kilobecquerel → Microcurie (kBq → μCi)Kilobecquerel → Rad (kBq → rd)Kilobecquerel → Gray (kBq → Gy)Kilobecquerel → Sievert (kBq → Sv)Kilobecquerel → Millisievert (kBq → mSv)Kilobecquerel → Mikrosievert (kBq → μSv)Kilobecquerel → Roentgen ekvivalent människa (kBq → rem)Kilobecquerel → Milliroentgen ekvivalent människa (kBq → mrem)
Megabecquerel → Becquerel (MBq → Bq)Megabecquerel → Kilobecquerel (MBq → kBq)Megabecquerel → Gigabecquerel (MBq → GBq)Megabecquerel → Curie (MBq → Ci)Megabecquerel → Millicurie (MBq → mCi)Megabecquerel → Microcurie (MBq → μCi)Megabecquerel → Rad (MBq → rd)Megabecquerel → Gray (MBq → Gy)Megabecquerel → Sievert (MBq → Sv)Megabecquerel → Millisievert (MBq → mSv)Megabecquerel → Mikrosievert (MBq → μSv)Megabecquerel → Roentgen ekvivalent människa (MBq → rem)Megabecquerel → Milliroentgen ekvivalent människa (MBq → mrem)
Gigabecquerel → Becquerel (GBq → Bq)Gigabecquerel → Kilobecquerel (GBq → kBq)Gigabecquerel → Megabecquerel (GBq → MBq)Gigabecquerel → Curie (GBq → Ci)Gigabecquerel → Millicurie (GBq → mCi)Gigabecquerel → Microcurie (GBq → μCi)Gigabecquerel → Rad (GBq → rd)Gigabecquerel → Gray (GBq → Gy)Gigabecquerel → Sievert (GBq → Sv)Gigabecquerel → Millisievert (GBq → mSv)Gigabecquerel → Mikrosievert (GBq → μSv)Gigabecquerel → Roentgen ekvivalent människa (GBq → rem)Gigabecquerel → Milliroentgen ekvivalent människa (GBq → mrem)
Curie → Becquerel (Ci → Bq)Curie → Kilobecquerel (Ci → kBq)Curie → Megabecquerel (Ci → MBq)Curie → Gigabecquerel (Ci → GBq)Curie → Millicurie (Ci → mCi)Curie → Microcurie (Ci → μCi)Curie → Rad (Ci → rd)Curie → Gray (Ci → Gy)Curie → Sievert (Ci → Sv)Curie → Millisievert (Ci → mSv)Curie → Mikrosievert (Ci → μSv)Curie → Roentgen ekvivalent människa (Ci → rem)Curie → Milliroentgen ekvivalent människa (Ci → mrem)
Millicurie → Becquerel (mCi → Bq)Millicurie → Kilobecquerel (mCi → kBq)Millicurie → Megabecquerel (mCi → MBq)Millicurie → Gigabecquerel (mCi → GBq)Millicurie → Curie (mCi → Ci)Millicurie → Microcurie (mCi → μCi)Millicurie → Rad (mCi → rd)Millicurie → Gray (mCi → Gy)Millicurie → Sievert (mCi → Sv)Millicurie → Millisievert (mCi → mSv)Millicurie → Mikrosievert (mCi → μSv)Millicurie → Roentgen ekvivalent människa (mCi → rem)Millicurie → Milliroentgen ekvivalent människa (mCi → mrem)
Microcurie → Becquerel (μCi → Bq)Microcurie → Kilobecquerel (μCi → kBq)Microcurie → Megabecquerel (μCi → MBq)Microcurie → Gigabecquerel (μCi → GBq)Microcurie → Curie (μCi → Ci)Microcurie → Millicurie (μCi → mCi)Microcurie → Rad (μCi → rd)Microcurie → Gray (μCi → Gy)Microcurie → Sievert (μCi → Sv)Microcurie → Millisievert (μCi → mSv)Microcurie → Mikrosievert (μCi → μSv)Microcurie → Roentgen ekvivalent människa (μCi → rem)Microcurie → Milliroentgen ekvivalent människa (μCi → mrem)
Rad → Becquerel (rd → Bq)Rad → Kilobecquerel (rd → kBq)Rad → Megabecquerel (rd → MBq)Rad → Gigabecquerel (rd → GBq)Rad → Curie (rd → Ci)Rad → Millicurie (rd → mCi)Rad → Microcurie (rd → μCi)Rad → Gray (rd → Gy)Rad → Sievert (rd → Sv)Rad → Millisievert (rd → mSv)Rad → Mikrosievert (rd → μSv)Rad → Roentgen ekvivalent människa (rd → rem)Rad → Milliroentgen ekvivalent människa (rd → mrem)
Gray → Becquerel (Gy → Bq)Gray → Kilobecquerel (Gy → kBq)Gray → Megabecquerel (Gy → MBq)Gray → Gigabecquerel (Gy → GBq)Gray → Curie (Gy → Ci)Gray → Millicurie (Gy → mCi)Gray → Microcurie (Gy → μCi)Gray → Rad (Gy → rd)Gray → Sievert (Gy → Sv)Gray → Millisievert (Gy → mSv)Gray → Mikrosievert (Gy → μSv)Gray → Roentgen ekvivalent människa (Gy → rem)Gray → Milliroentgen ekvivalent människa (Gy → mrem)
Sievert → Becquerel (Sv → Bq)Sievert → Kilobecquerel (Sv → kBq)Sievert → Megabecquerel (Sv → MBq)Sievert → Gigabecquerel (Sv → GBq)Sievert → Curie (Sv → Ci)Sievert → Millicurie (Sv → mCi)Sievert → Microcurie (Sv → μCi)Sievert → Rad (Sv → rd)Sievert → Gray (Sv → Gy)Sievert → Millisievert (Sv → mSv)Sievert → Mikrosievert (Sv → μSv)Sievert → Roentgen ekvivalent människa (Sv → rem)Sievert → Milliroentgen ekvivalent människa (Sv → mrem)
Millisievert → Becquerel (mSv → Bq)Millisievert → Kilobecquerel (mSv → kBq)Millisievert → Megabecquerel (mSv → MBq)Millisievert → Gigabecquerel (mSv → GBq)Millisievert → Curie (mSv → Ci)Millisievert → Millicurie (mSv → mCi)Millisievert → Microcurie (mSv → μCi)Millisievert → Rad (mSv → rd)Millisievert → Gray (mSv → Gy)Millisievert → Sievert (mSv → Sv)Millisievert → Mikrosievert (mSv → μSv)Millisievert → Roentgen ekvivalent människa (mSv → rem)Millisievert → Milliroentgen ekvivalent människa (mSv → mrem)
Mikrosievert → Becquerel (μSv → Bq)Mikrosievert → Kilobecquerel (μSv → kBq)Mikrosievert → Megabecquerel (μSv → MBq)Mikrosievert → Gigabecquerel (μSv → GBq)Mikrosievert → Curie (μSv → Ci)Mikrosievert → Millicurie (μSv → mCi)Mikrosievert → Microcurie (μSv → μCi)Mikrosievert → Rad (μSv → rd)Mikrosievert → Gray (μSv → Gy)Mikrosievert → Sievert (μSv → Sv)Mikrosievert → Millisievert (μSv → mSv)Mikrosievert → Roentgen ekvivalent människa (μSv → rem)Mikrosievert → Milliroentgen ekvivalent människa (μSv → mrem)
Roentgen ekvivalent människa → Becquerel (rem → Bq)Roentgen ekvivalent människa → Kilobecquerel (rem → kBq)Roentgen ekvivalent människa → Megabecquerel (rem → MBq)Roentgen ekvivalent människa → Gigabecquerel (rem → GBq)Roentgen ekvivalent människa → Curie (rem → Ci)Roentgen ekvivalent människa → Millicurie (rem → mCi)Roentgen ekvivalent människa → Microcurie (rem → μCi)Roentgen ekvivalent människa → Rad (rem → rd)Roentgen ekvivalent människa → Gray (rem → Gy)Roentgen ekvivalent människa → Sievert (rem → Sv)Roentgen ekvivalent människa → Millisievert (rem → mSv)Roentgen ekvivalent människa → Mikrosievert (rem → μSv)Roentgen ekvivalent människa → Milliroentgen ekvivalent människa (rem → mrem)
Milliroentgen ekvivalent människa → Becquerel (mrem → Bq)Milliroentgen ekvivalent människa → Kilobecquerel (mrem → kBq)Milliroentgen ekvivalent människa → Megabecquerel (mrem → MBq)Milliroentgen ekvivalent människa → Gigabecquerel (mrem → GBq)Milliroentgen ekvivalent människa → Curie (mrem → Ci)Milliroentgen ekvivalent människa → Millicurie (mrem → mCi)Milliroentgen ekvivalent människa → Microcurie (mrem → μCi)Milliroentgen ekvivalent människa → Rad (mrem → rd)Milliroentgen ekvivalent människa → Gray (mrem → Gy)Milliroentgen ekvivalent människa → Sievert (mrem → Sv)Milliroentgen ekvivalent människa → Millisievert (mrem → mSv)Milliroentgen ekvivalent människa → Mikrosievert (mrem → μSv)