Kilopascal muunnos Baari

1 kPa=0.01 bar

Muuntokaava

Kaava muuntaa Kilopascal muotoon Baari on seuraava:

Baari = Kilopascal × 0.01

Sovella laskelmaan:

1 kPa × 0.01 = 0.01 bar

Suositut Muunnosarvot (Muuntotaulukko)

KilopascalBaari
0.01 kPa0.0001 bar
0.1 kPa0.001 bar
1 kPa0.01 bar
2 kPa0.02 bar
3 kPa0.03 bar
4 kPa0.04 bar
5 kPa0.05 bar
6 kPa0.06 bar
7 kPa0.07 bar
8 kPa0.08 bar
9 kPa0.09 bar
10 kPa0.1 bar
20 kPa0.2 bar
30 kPa0.3 bar
40 kPa0.4 bar
50 kPa0.5 bar
60 kPa0.6 bar
70 kPa0.7 bar
80 kPa0.8 bar
90 kPa0.9 bar
100 kPa1 bar
200 kPa2 bar
300 kPa3 bar
500 kPa5 bar
1,000 kPa10 bar
10,000 kPa100 bar

Yksikkövertailu

1 kPa (Kilopascal) =
Pascal1,000 Pa
Kilopascal1 kPa
Megapascal0.001 MPa
Baari0.01 bar
Millibaari10 mbar
Pauna neliötuumalla0.145037680789 psi
Ilmakehä0.009869232667 atm
Torr7.50063755 Torr
Millimetri elohopeaa7.50063755 mmHg
Tuuma elohopeaa0.295299714445 inHg
1 bar (Baari) =
Pascal100,000 Pa
Kilopascal100 kPa
Megapascal0.1 MPa
Baari1 bar
Millibaari1,000 mbar
Pauna neliötuumalla14.50376808 psi
Ilmakehä0.986923266716 atm
Torr750.06375542 Torr
Millimetri elohopeaa750.06375542 mmHg
Tuuma elohopeaa29.52997144 inHg

Liittyvät muunnokset

Pascal → Kilopascal (Pa → kPa)Pascal → Megapascal (Pa → MPa)Pascal → Baari (Pa → bar)Pascal → Millibaari (Pa → mbar)Pascal → Pauna neliötuumalla (Pa → psi)Pascal → Ilmakehä (Pa → atm)Pascal → Torr (Pa → Torr)Pascal → Millimetri elohopeaa (Pa → mmHg)Pascal → Tuuma elohopeaa (Pa → inHg)
Kilopascal → Pascal (kPa → Pa)Kilopascal → Megapascal (kPa → MPa)Kilopascal → Millibaari (kPa → mbar)Kilopascal → Pauna neliötuumalla (kPa → psi)Kilopascal → Ilmakehä (kPa → atm)Kilopascal → Torr (kPa → Torr)Kilopascal → Millimetri elohopeaa (kPa → mmHg)Kilopascal → Tuuma elohopeaa (kPa → inHg)
Megapascal → Pascal (MPa → Pa)Megapascal → Kilopascal (MPa → kPa)Megapascal → Baari (MPa → bar)Megapascal → Millibaari (MPa → mbar)Megapascal → Pauna neliötuumalla (MPa → psi)Megapascal → Ilmakehä (MPa → atm)Megapascal → Torr (MPa → Torr)Megapascal → Millimetri elohopeaa (MPa → mmHg)Megapascal → Tuuma elohopeaa (MPa → inHg)
Baari → Pascal (bar → Pa)Baari → Kilopascal (bar → kPa)Baari → Megapascal (bar → MPa)Baari → Millibaari (bar → mbar)Baari → Pauna neliötuumalla (bar → psi)Baari → Ilmakehä (bar → atm)Baari → Torr (bar → Torr)Baari → Millimetri elohopeaa (bar → mmHg)Baari → Tuuma elohopeaa (bar → inHg)
Millibaari → Pascal (mbar → Pa)Millibaari → Kilopascal (mbar → kPa)Millibaari → Megapascal (mbar → MPa)Millibaari → Baari (mbar → bar)Millibaari → Pauna neliötuumalla (mbar → psi)Millibaari → Ilmakehä (mbar → atm)Millibaari → Torr (mbar → Torr)Millibaari → Millimetri elohopeaa (mbar → mmHg)Millibaari → Tuuma elohopeaa (mbar → inHg)
Pauna neliötuumalla → Pascal (psi → Pa)Pauna neliötuumalla → Kilopascal (psi → kPa)Pauna neliötuumalla → Megapascal (psi → MPa)Pauna neliötuumalla → Baari (psi → bar)Pauna neliötuumalla → Millibaari (psi → mbar)Pauna neliötuumalla → Ilmakehä (psi → atm)Pauna neliötuumalla → Torr (psi → Torr)Pauna neliötuumalla → Millimetri elohopeaa (psi → mmHg)Pauna neliötuumalla → Tuuma elohopeaa (psi → inHg)
Ilmakehä → Pascal (atm → Pa)Ilmakehä → Kilopascal (atm → kPa)Ilmakehä → Megapascal (atm → MPa)Ilmakehä → Baari (atm → bar)Ilmakehä → Millibaari (atm → mbar)Ilmakehä → Pauna neliötuumalla (atm → psi)Ilmakehä → Torr (atm → Torr)Ilmakehä → Millimetri elohopeaa (atm → mmHg)Ilmakehä → Tuuma elohopeaa (atm → inHg)
Torr → Pascal (Torr → Pa)Torr → Kilopascal (Torr → kPa)Torr → Megapascal (Torr → MPa)Torr → Baari (Torr → bar)Torr → Millibaari (Torr → mbar)Torr → Pauna neliötuumalla (Torr → psi)Torr → Ilmakehä (Torr → atm)Torr → Millimetri elohopeaa (Torr → mmHg)Torr → Tuuma elohopeaa (Torr → inHg)
Millimetri elohopeaa → Pascal (mmHg → Pa)Millimetri elohopeaa → Kilopascal (mmHg → kPa)Millimetri elohopeaa → Megapascal (mmHg → MPa)Millimetri elohopeaa → Baari (mmHg → bar)Millimetri elohopeaa → Millibaari (mmHg → mbar)Millimetri elohopeaa → Pauna neliötuumalla (mmHg → psi)Millimetri elohopeaa → Ilmakehä (mmHg → atm)Millimetri elohopeaa → Torr (mmHg → Torr)Millimetri elohopeaa → Tuuma elohopeaa (mmHg → inHg)
Tuuma elohopeaa → Pascal (inHg → Pa)Tuuma elohopeaa → Kilopascal (inHg → kPa)Tuuma elohopeaa → Megapascal (inHg → MPa)Tuuma elohopeaa → Baari (inHg → bar)Tuuma elohopeaa → Millibaari (inHg → mbar)Tuuma elohopeaa → Pauna neliötuumalla (inHg → psi)Tuuma elohopeaa → Ilmakehä (inHg → atm)Tuuma elohopeaa → Torr (inHg → Torr)Tuuma elohopeaa → Millimetri elohopeaa (inHg → mmHg)