Sentimeter Padu (cc) kepada Meter Padu

1 cm³=0.000001 m³

Formula Penukaran

Formula untuk menukar Sentimeter Padu (cc) kepada Meter Padu adalah seperti berikut:

Meter Padu = Sentimeter Padu (cc) × 0.000001

Gunakan untuk pengiraan anda:

1 cm³ × 0.000001 = 0.000001 m³

Mengenai penukaran ini

1 Sentimeter Padu (cc) (cm³) bersamaan dengan 0.000001 m³, dan 1 Meter Padu (m³) bersamaan dengan 1,000,000 cm³.

Nilai Penukaran Popular (Jadual Penukaran)

Sentimeter Padu (cc)Meter Padu
0.01 cm³0.00000001 m³
0.1 cm³0.0000001 m³
1 cm³0.000001 m³
2 cm³0.000002 m³
3 cm³0.000003 m³
4 cm³0.000004 m³
5 cm³0.000005 m³
6 cm³0.000006 m³
7 cm³0.000007 m³
8 cm³0.000008 m³
9 cm³0.000009 m³
10 cm³0.00001 m³
20 cm³0.00002 m³
30 cm³0.00003 m³
40 cm³0.00004 m³
50 cm³0.00005 m³
60 cm³0.00006 m³
70 cm³0.00007 m³
80 cm³0.00008 m³
90 cm³0.00009 m³
100 cm³0.0001 m³
200 cm³0.0002 m³
300 cm³0.0003 m³
500 cm³0.0005 m³
1,000 cm³0.001 m³
10,000 cm³0.01 m³

Perbandingan Unit

1 cm³ (Sentimeter Padu (cc)) =
Mililiter1 mL
Sentimeter Padu (cc)1 cm³
Sentiliter0.1 cL
Desiliter0.01 dL
Liter0.001 L
Hektoliter0.00001 hL
Meter Padu0.000001 m³
Inci Padu0.0610237441 in³
Kaki Padu0.0000353146667 ft³
Ela Padu0.00000130795062 yd³
Sudu Teh (AS)0.202884136 tsp (US)
Sudu Teh (UK)0.168936383 tsp (UK)
Sudu Makan (AS)0.0676280454 tbsp (US)
Sudu Makan (UK)0.0563121276 tbsp (UK)
Auns Bendalir (AS)0.0338140227 fl oz (US)
Auns Bendalir (UK)0.0351950797 fl oz (UK)
Cawan (Metrik)0.004 cup (metric)
Cawan (AS)0.00422675284 cup (US)
Cawan (UK)0.00351950797 cup (UK)
Pint (AS)0.00211337642 pt (US)
Pint (UK)0.00175975399 pt (UK)
Kuart (AS)0.00105668821 qt (US)
Kuart (UK)0.000879876993 qt (UK)
Gelen (AS)0.000264172052 gal (US)
Gelen (UK)0.000219969248 gal (UK)
Tong0.00000628981077 bbl
1 m³ (Meter Padu) =
Mililiter1,000,000 mL
Sentimeter Padu (cc)1,000,000 cm³
Sentiliter100,000 cL
Desiliter10,000 dL
Liter1,000 L
Hektoliter10 hL
Meter Padu1 m³
Inci Padu61,023.7441 in³
Kaki Padu35.3146667 ft³
Ela Padu1.30795062 yd³
Sudu Teh (AS)202,884.136 tsp (US)
Sudu Teh (UK)168,936.383 tsp (UK)
Sudu Makan (AS)67,628.0454 tbsp (US)
Sudu Makan (UK)56,312.1276 tbsp (UK)
Auns Bendalir (AS)33,814.0227 fl oz (US)
Auns Bendalir (UK)35,195.0797 fl oz (UK)
Cawan (Metrik)4,000 cup (metric)
Cawan (AS)4,226.75284 cup (US)
Cawan (UK)3,519.50797 cup (UK)
Pint (AS)2,113.37642 pt (US)
Pint (UK)1,759.75399 pt (UK)
Kuart (AS)1,056.68821 qt (US)
Kuart (UK)879.876993 qt (UK)
Gelen (AS)264.172052 gal (US)
Gelen (UK)219.969248 gal (UK)
Tong6.28981077 bbl

Penukaran Berkaitan

Sentimeter Padu (cc) → Mililiter (cm³ → mL)Sentimeter Padu (cc) → Sentiliter (cm³ → cL)Sentimeter Padu (cc) → Desiliter (cm³ → dL)Sentimeter Padu (cc) → Liter (cm³ → L)Sentimeter Padu (cc) → Hektoliter (cm³ → hL)Sentimeter Padu (cc) → Inci Padu (cm³ → in³)Sentimeter Padu (cc) → Kaki Padu (cm³ → ft³)Sentimeter Padu (cc) → Ela Padu (cm³ → yd³)Sentimeter Padu (cc) → Sudu Teh (AS) (cm³ → tsp (US))Sentimeter Padu (cc) → Sudu Teh (UK) (cm³ → tsp (UK))Sentimeter Padu (cc) → Sudu Makan (AS) (cm³ → tbsp (US))Sentimeter Padu (cc) → Sudu Makan (UK) (cm³ → tbsp (UK))Sentimeter Padu (cc) → Auns Bendalir (AS) (cm³ → fl oz (US))Sentimeter Padu (cc) → Auns Bendalir (UK) (cm³ → fl oz (UK))Sentimeter Padu (cc) → Cawan (Metrik) (cm³ → cup (metric))Sentimeter Padu (cc) → Cawan (AS) (cm³ → cup (US))Sentimeter Padu (cc) → Cawan (UK) (cm³ → cup (UK))Sentimeter Padu (cc) → Pint (AS) (cm³ → pt (US))Sentimeter Padu (cc) → Pint (UK) (cm³ → pt (UK))Sentimeter Padu (cc) → Kuart (AS) (cm³ → qt (US))Sentimeter Padu (cc) → Kuart (UK) (cm³ → qt (UK))Sentimeter Padu (cc) → Gelen (AS) (cm³ → gal (US))Sentimeter Padu (cc) → Gelen (UK) (cm³ → gal (UK))Sentimeter Padu (cc) → Tong (cm³ → bbl)
Mililiter → Meter Padu (mL → m³)Sentiliter → Meter Padu (cL → m³)Desiliter → Meter Padu (dL → m³)Liter → Meter Padu (L → m³)Hektoliter → Meter Padu (hL → m³)Inci Padu → Meter Padu (in³ → m³)Kaki Padu → Meter Padu (ft³ → m³)Ela Padu → Meter Padu (yd³ → m³)Sudu Teh (AS) → Meter Padu (tsp (US) → m³)Sudu Teh (UK) → Meter Padu (tsp (UK) → m³)Sudu Makan (AS) → Meter Padu (tbsp (US) → m³)Sudu Makan (UK) → Meter Padu (tbsp (UK) → m³)Auns Bendalir (AS) → Meter Padu (fl oz (US) → m³)Auns Bendalir (UK) → Meter Padu (fl oz (UK) → m³)Cawan (Metrik) → Meter Padu (cup (metric) → m³)Cawan (AS) → Meter Padu (cup (US) → m³)Cawan (UK) → Meter Padu (cup (UK) → m³)Pint (AS) → Meter Padu (pt (US) → m³)Pint (UK) → Meter Padu (pt (UK) → m³)Kuart (AS) → Meter Padu (qt (US) → m³)Kuart (UK) → Meter Padu (qt (UK) → m³)Gelen (AS) → Meter Padu (gal (US) → m³)Gelen (UK) → Meter Padu (gal (UK) → m³)Tong → Meter Padu (bbl → m³)