Meter Padu kepada Sentimeter Padu (cc)

1 m³=1,000,000 cm³

Formula Penukaran

Formula untuk menukar Meter Padu kepada Sentimeter Padu (cc) adalah seperti berikut:

Sentimeter Padu (cc) = Meter Padu × 1,000,000

Gunakan untuk pengiraan anda:

1 m³ × 1,000,000 = 1,000,000 cm³

Mengenai penukaran ini

1 Meter Padu (m³) bersamaan dengan 1,000,000 cm³, dan 1 Sentimeter Padu (cc) (cm³) bersamaan dengan 0.000001 m³.

Nilai Penukaran Popular (Jadual Penukaran)

Meter PaduSentimeter Padu (cc)
0.01 m³10,000 cm³
0.1 m³100,000 cm³
1 m³1,000,000 cm³
2 m³2,000,000 cm³
3 m³3,000,000 cm³
4 m³4,000,000 cm³
5 m³5,000,000 cm³
6 m³6,000,000 cm³
7 m³7,000,000 cm³
8 m³8,000,000 cm³
9 m³9,000,000 cm³
10 m³10,000,000 cm³
20 m³20,000,000 cm³
30 m³30,000,000 cm³
40 m³40,000,000 cm³
50 m³50,000,000 cm³
60 m³60,000,000 cm³
70 m³70,000,000 cm³
80 m³80,000,000 cm³
90 m³90,000,000 cm³
100 m³100,000,000 cm³
200 m³200,000,000 cm³
300 m³300,000,000 cm³
500 m³500,000,000 cm³
1,000 m³1,000,000,000 cm³
10,000 m³10,000,000,000 cm³

Perbandingan Unit

1 m³ (Meter Padu) =
Mililiter1,000,000 mL
Sentimeter Padu (cc)1,000,000 cm³
Sentiliter100,000 cL
Desiliter10,000 dL
Liter1,000 L
Hektoliter10 hL
Meter Padu1 m³
Inci Padu61,023.7441 in³
Kaki Padu35.3146667 ft³
Ela Padu1.30795062 yd³
Sudu Teh (AS)202,884.136 tsp (US)
Sudu Teh (UK)168,936.383 tsp (UK)
Sudu Makan (AS)67,628.0454 tbsp (US)
Sudu Makan (UK)56,312.1276 tbsp (UK)
Auns Bendalir (AS)33,814.0227 fl oz (US)
Auns Bendalir (UK)35,195.0797 fl oz (UK)
Cawan (Metrik)4,000 cup (metric)
Cawan (AS)4,226.75284 cup (US)
Cawan (UK)3,519.50797 cup (UK)
Pint (AS)2,113.37642 pt (US)
Pint (UK)1,759.75399 pt (UK)
Kuart (AS)1,056.68821 qt (US)
Kuart (UK)879.876993 qt (UK)
Gelen (AS)264.172052 gal (US)
Gelen (UK)219.969248 gal (UK)
Tong6.28981077 bbl
1 cm³ (Sentimeter Padu (cc)) =
Mililiter1 mL
Sentimeter Padu (cc)1 cm³
Sentiliter0.1 cL
Desiliter0.01 dL
Liter0.001 L
Hektoliter0.00001 hL
Meter Padu0.000001 m³
Inci Padu0.0610237441 in³
Kaki Padu0.0000353146667 ft³
Ela Padu0.00000130795062 yd³
Sudu Teh (AS)0.202884136 tsp (US)
Sudu Teh (UK)0.168936383 tsp (UK)
Sudu Makan (AS)0.0676280454 tbsp (US)
Sudu Makan (UK)0.0563121276 tbsp (UK)
Auns Bendalir (AS)0.0338140227 fl oz (US)
Auns Bendalir (UK)0.0351950797 fl oz (UK)
Cawan (Metrik)0.004 cup (metric)
Cawan (AS)0.00422675284 cup (US)
Cawan (UK)0.00351950797 cup (UK)
Pint (AS)0.00211337642 pt (US)
Pint (UK)0.00175975399 pt (UK)
Kuart (AS)0.00105668821 qt (US)
Kuart (UK)0.000879876993 qt (UK)
Gelen (AS)0.000264172052 gal (US)
Gelen (UK)0.000219969248 gal (UK)
Tong0.00000628981077 bbl

Penukaran Berkaitan

Meter Padu → Mililiter (m³ → mL)Meter Padu → Sentiliter (m³ → cL)Meter Padu → Desiliter (m³ → dL)Meter Padu → Liter (m³ → L)Meter Padu → Hektoliter (m³ → hL)Meter Padu → Inci Padu (m³ → in³)Meter Padu → Kaki Padu (m³ → ft³)Meter Padu → Ela Padu (m³ → yd³)Meter Padu → Sudu Teh (AS) (m³ → tsp (US))Meter Padu → Sudu Teh (UK) (m³ → tsp (UK))Meter Padu → Sudu Makan (AS) (m³ → tbsp (US))Meter Padu → Sudu Makan (UK) (m³ → tbsp (UK))Meter Padu → Auns Bendalir (AS) (m³ → fl oz (US))Meter Padu → Auns Bendalir (UK) (m³ → fl oz (UK))Meter Padu → Cawan (Metrik) (m³ → cup (metric))Meter Padu → Cawan (AS) (m³ → cup (US))Meter Padu → Cawan (UK) (m³ → cup (UK))Meter Padu → Pint (AS) (m³ → pt (US))Meter Padu → Pint (UK) (m³ → pt (UK))Meter Padu → Kuart (AS) (m³ → qt (US))Meter Padu → Kuart (UK) (m³ → qt (UK))Meter Padu → Gelen (AS) (m³ → gal (US))Meter Padu → Gelen (UK) (m³ → gal (UK))Meter Padu → Tong (m³ → bbl)
Mililiter → Sentimeter Padu (cc) (mL → cm³)Sentiliter → Sentimeter Padu (cc) (cL → cm³)Desiliter → Sentimeter Padu (cc) (dL → cm³)Liter → Sentimeter Padu (cc) (L → cm³)Hektoliter → Sentimeter Padu (cc) (hL → cm³)Inci Padu → Sentimeter Padu (cc) (in³ → cm³)Kaki Padu → Sentimeter Padu (cc) (ft³ → cm³)Ela Padu → Sentimeter Padu (cc) (yd³ → cm³)Sudu Teh (AS) → Sentimeter Padu (cc) (tsp (US) → cm³)Sudu Teh (UK) → Sentimeter Padu (cc) (tsp (UK) → cm³)Sudu Makan (AS) → Sentimeter Padu (cc) (tbsp (US) → cm³)Sudu Makan (UK) → Sentimeter Padu (cc) (tbsp (UK) → cm³)Auns Bendalir (AS) → Sentimeter Padu (cc) (fl oz (US) → cm³)Auns Bendalir (UK) → Sentimeter Padu (cc) (fl oz (UK) → cm³)Cawan (Metrik) → Sentimeter Padu (cc) (cup (metric) → cm³)Cawan (AS) → Sentimeter Padu (cc) (cup (US) → cm³)Cawan (UK) → Sentimeter Padu (cc) (cup (UK) → cm³)Pint (AS) → Sentimeter Padu (cc) (pt (US) → cm³)Pint (UK) → Sentimeter Padu (cc) (pt (UK) → cm³)Kuart (AS) → Sentimeter Padu (cc) (qt (US) → cm³)Kuart (UK) → Sentimeter Padu (cc) (qt (UK) → cm³)Gelen (AS) → Sentimeter Padu (cc) (gal (US) → cm³)Gelen (UK) → Sentimeter Padu (cc) (gal (UK) → cm³)Tong → Sentimeter Padu (cc) (bbl → cm³)