Hektoliter kepada Sentimeter Padu (cc)

1 hL=100,000 cm³

Formula Penukaran

Formula untuk menukar Hektoliter kepada Sentimeter Padu (cc) adalah seperti berikut:

Sentimeter Padu (cc) = Hektoliter × 100,000

Gunakan untuk pengiraan anda:

1 hL × 100,000 = 100,000 cm³

Mengenai penukaran ini

1 Hektoliter (hL) bersamaan dengan 100,000 cm³, dan 1 Sentimeter Padu (cc) (cm³) bersamaan dengan 0.00001 hL.

Nilai Penukaran Popular (Jadual Penukaran)

HektoliterSentimeter Padu (cc)
0.01 hL1,000 cm³
0.1 hL10,000 cm³
1 hL100,000 cm³
2 hL200,000 cm³
3 hL300,000 cm³
4 hL400,000 cm³
5 hL500,000 cm³
6 hL600,000 cm³
7 hL700,000 cm³
8 hL800,000 cm³
9 hL900,000 cm³
10 hL1,000,000 cm³
20 hL2,000,000 cm³
30 hL3,000,000 cm³
40 hL4,000,000 cm³
50 hL5,000,000 cm³
60 hL6,000,000 cm³
70 hL7,000,000 cm³
80 hL8,000,000 cm³
90 hL9,000,000 cm³
100 hL10,000,000 cm³
200 hL20,000,000 cm³
300 hL30,000,000 cm³
500 hL50,000,000 cm³
1,000 hL100,000,000 cm³
10,000 hL1,000,000,000 cm³

Perbandingan Unit

1 hL (Hektoliter) =
Mililiter100,000 mL
Sentimeter Padu (cc)100,000 cm³
Sentiliter10,000 cL
Desiliter1,000 dL
Liter100 L
Hektoliter1 hL
Meter Padu0.1 m³
Inci Padu6,102.37441 in³
Kaki Padu3.53146667 ft³
Ela Padu0.130795062 yd³
Sudu Teh (AS)20,288.4136 tsp (US)
Sudu Teh (UK)16,893.6383 tsp (UK)
Sudu Makan (AS)6,762.80454 tbsp (US)
Sudu Makan (UK)5,631.21276 tbsp (UK)
Auns Bendalir (AS)3,381.40227 fl oz (US)
Auns Bendalir (UK)3,519.50797 fl oz (UK)
Cawan (Metrik)400 cup (metric)
Cawan (AS)422.675284 cup (US)
Cawan (UK)351.950797 cup (UK)
Pint (AS)211.337642 pt (US)
Pint (UK)175.975399 pt (UK)
Kuart (AS)105.668821 qt (US)
Kuart (UK)87.9876993 qt (UK)
Gelen (AS)26.4172052 gal (US)
Gelen (UK)21.9969248 gal (UK)
Tong0.628981077 bbl
1 cm³ (Sentimeter Padu (cc)) =
Mililiter1 mL
Sentimeter Padu (cc)1 cm³
Sentiliter0.1 cL
Desiliter0.01 dL
Liter0.001 L
Hektoliter0.00001 hL
Meter Padu0.000001 m³
Inci Padu0.0610237441 in³
Kaki Padu0.0000353146667 ft³
Ela Padu0.00000130795062 yd³
Sudu Teh (AS)0.202884136 tsp (US)
Sudu Teh (UK)0.168936383 tsp (UK)
Sudu Makan (AS)0.0676280454 tbsp (US)
Sudu Makan (UK)0.0563121276 tbsp (UK)
Auns Bendalir (AS)0.0338140227 fl oz (US)
Auns Bendalir (UK)0.0351950797 fl oz (UK)
Cawan (Metrik)0.004 cup (metric)
Cawan (AS)0.00422675284 cup (US)
Cawan (UK)0.00351950797 cup (UK)
Pint (AS)0.00211337642 pt (US)
Pint (UK)0.00175975399 pt (UK)
Kuart (AS)0.00105668821 qt (US)
Kuart (UK)0.000879876993 qt (UK)
Gelen (AS)0.000264172052 gal (US)
Gelen (UK)0.000219969248 gal (UK)
Tong0.00000628981077 bbl

Penukaran Berkaitan

Hektoliter → Mililiter (hL → mL)Hektoliter → Sentiliter (hL → cL)Hektoliter → Desiliter (hL → dL)Hektoliter → Liter (hL → L)Hektoliter → Meter Padu (hL → m³)Hektoliter → Inci Padu (hL → in³)Hektoliter → Kaki Padu (hL → ft³)Hektoliter → Ela Padu (hL → yd³)Hektoliter → Sudu Teh (AS) (hL → tsp (US))Hektoliter → Sudu Teh (UK) (hL → tsp (UK))Hektoliter → Sudu Makan (AS) (hL → tbsp (US))Hektoliter → Sudu Makan (UK) (hL → tbsp (UK))Hektoliter → Auns Bendalir (AS) (hL → fl oz (US))Hektoliter → Auns Bendalir (UK) (hL → fl oz (UK))Hektoliter → Cawan (Metrik) (hL → cup (metric))Hektoliter → Cawan (AS) (hL → cup (US))Hektoliter → Cawan (UK) (hL → cup (UK))Hektoliter → Pint (AS) (hL → pt (US))Hektoliter → Pint (UK) (hL → pt (UK))Hektoliter → Kuart (AS) (hL → qt (US))Hektoliter → Kuart (UK) (hL → qt (UK))Hektoliter → Gelen (AS) (hL → gal (US))Hektoliter → Gelen (UK) (hL → gal (UK))Hektoliter → Tong (hL → bbl)
Mililiter → Sentimeter Padu (cc) (mL → cm³)Sentiliter → Sentimeter Padu (cc) (cL → cm³)Desiliter → Sentimeter Padu (cc) (dL → cm³)Liter → Sentimeter Padu (cc) (L → cm³)Meter Padu → Sentimeter Padu (cc) (m³ → cm³)Inci Padu → Sentimeter Padu (cc) (in³ → cm³)Kaki Padu → Sentimeter Padu (cc) (ft³ → cm³)Ela Padu → Sentimeter Padu (cc) (yd³ → cm³)Sudu Teh (AS) → Sentimeter Padu (cc) (tsp (US) → cm³)Sudu Teh (UK) → Sentimeter Padu (cc) (tsp (UK) → cm³)Sudu Makan (AS) → Sentimeter Padu (cc) (tbsp (US) → cm³)Sudu Makan (UK) → Sentimeter Padu (cc) (tbsp (UK) → cm³)Auns Bendalir (AS) → Sentimeter Padu (cc) (fl oz (US) → cm³)Auns Bendalir (UK) → Sentimeter Padu (cc) (fl oz (UK) → cm³)Cawan (Metrik) → Sentimeter Padu (cc) (cup (metric) → cm³)Cawan (AS) → Sentimeter Padu (cc) (cup (US) → cm³)Cawan (UK) → Sentimeter Padu (cc) (cup (UK) → cm³)Pint (AS) → Sentimeter Padu (cc) (pt (US) → cm³)Pint (UK) → Sentimeter Padu (cc) (pt (UK) → cm³)Kuart (AS) → Sentimeter Padu (cc) (qt (US) → cm³)Kuart (UK) → Sentimeter Padu (cc) (qt (UK) → cm³)Gelen (AS) → Sentimeter Padu (cc) (gal (US) → cm³)Gelen (UK) → Sentimeter Padu (cc) (gal (UK) → cm³)Tong → Sentimeter Padu (cc) (bbl → cm³)