Hektoliter kepada Gelen (AS)

1 hL=26.4172052 gal (US)

Formula Penukaran

Formula untuk menukar Hektoliter kepada Gelen (AS) adalah seperti berikut:

Gelen (AS) = Hektoliter × 26.4172052

Gunakan untuk pengiraan anda:

1 hL × 26.4172052 = 26.4172052 gal (US)

Mengenai penukaran ini

1 Hektoliter (hL) bersamaan dengan 26.4172052 gal (US), dan 1 Gelen (AS) (gal (US)) bersamaan dengan 0.0378541178 hL.

Nilai Penukaran Popular (Jadual Penukaran)

HektoliterGelen (AS)
0.01 hL0.264172052 gal (US)
0.1 hL2.64172052 gal (US)
1 hL26.4172052 gal (US)
2 hL52.8344105 gal (US)
3 hL79.2516157 gal (US)
4 hL105.668821 gal (US)
5 hL132.086026 gal (US)
6 hL158.503231 gal (US)
7 hL184.920437 gal (US)
8 hL211.337642 gal (US)
9 hL237.754847 gal (US)
10 hL264.172052 gal (US)
20 hL528.344105 gal (US)
30 hL792.516157 gal (US)
40 hL1,056.68821 gal (US)
50 hL1,320.86026 gal (US)
60 hL1,585.03231 gal (US)
70 hL1,849.20437 gal (US)
80 hL2,113.37642 gal (US)
90 hL2,377.54847 gal (US)
100 hL2,641.72052 gal (US)
200 hL5,283.44105 gal (US)
300 hL7,925.16157 gal (US)
500 hL13,208.6026 gal (US)
1,000 hL26,417.2052 gal (US)
10,000 hL264,172.052 gal (US)

Perbandingan Unit

1 hL (Hektoliter) =
Mililiter100,000 mL
Sentimeter Padu (cc)100,000 cm³
Sentiliter10,000 cL
Desiliter1,000 dL
Liter100 L
Hektoliter1 hL
Meter Padu0.1 m³
Inci Padu6,102.37441 in³
Kaki Padu3.53146667 ft³
Ela Padu0.130795062 yd³
Sudu Teh (AS)20,288.4136 tsp (US)
Sudu Teh (UK)16,893.6383 tsp (UK)
Sudu Makan (AS)6,762.80454 tbsp (US)
Sudu Makan (UK)5,631.21276 tbsp (UK)
Auns Bendalir (AS)3,381.40227 fl oz (US)
Auns Bendalir (UK)3,519.50797 fl oz (UK)
Cawan (Metrik)400 cup (metric)
Cawan (AS)422.675284 cup (US)
Cawan (UK)351.950797 cup (UK)
Pint (AS)211.337642 pt (US)
Pint (UK)175.975399 pt (UK)
Kuart (AS)105.668821 qt (US)
Kuart (UK)87.9876993 qt (UK)
Gelen (AS)26.4172052 gal (US)
Gelen (UK)21.9969248 gal (UK)
Tong0.628981077 bbl
1 gal (US) (Gelen (AS)) =
Mililiter3,785.41178 mL
Sentimeter Padu (cc)3,785.41178 cm³
Sentiliter378.541178 cL
Desiliter37.8541178 dL
Liter3.78541178 L
Hektoliter0.0378541178 hL
Meter Padu0.00378541178 m³
Inci Padu231 in³
Kaki Padu0.133680556 ft³
Ela Padu0.00495113169 yd³
Sudu Teh (AS)768 tsp (US)
Sudu Teh (UK)639.493774 tsp (UK)
Sudu Makan (AS)256 tbsp (US)
Sudu Makan (UK)213.164591 tbsp (UK)
Auns Bendalir (AS)128 fl oz (US)
Auns Bendalir (UK)133.22787 fl oz (UK)
Cawan (Metrik)15.1416471 cup (metric)
Cawan (AS)16 cup (US)
Cawan (UK)13.322787 cup (UK)
Pint (AS)8 pt (US)
Pint (UK)6.66139348 pt (UK)
Kuart (AS)4 qt (US)
Kuart (UK)3.33069674 qt (UK)
Gelen (AS)1 gal (US)
Gelen (UK)0.832674185 gal (UK)
Tong0.0238095238 bbl

Penukaran Berkaitan

Hektoliter → Mililiter (hL → mL)Hektoliter → Sentimeter Padu (cc) (hL → cm³)Hektoliter → Sentiliter (hL → cL)Hektoliter → Desiliter (hL → dL)Hektoliter → Liter (hL → L)Hektoliter → Meter Padu (hL → m³)Hektoliter → Inci Padu (hL → in³)Hektoliter → Kaki Padu (hL → ft³)Hektoliter → Ela Padu (hL → yd³)Hektoliter → Sudu Teh (AS) (hL → tsp (US))Hektoliter → Sudu Teh (UK) (hL → tsp (UK))Hektoliter → Sudu Makan (AS) (hL → tbsp (US))Hektoliter → Sudu Makan (UK) (hL → tbsp (UK))Hektoliter → Auns Bendalir (AS) (hL → fl oz (US))Hektoliter → Auns Bendalir (UK) (hL → fl oz (UK))Hektoliter → Cawan (Metrik) (hL → cup (metric))Hektoliter → Cawan (AS) (hL → cup (US))Hektoliter → Cawan (UK) (hL → cup (UK))Hektoliter → Pint (AS) (hL → pt (US))Hektoliter → Pint (UK) (hL → pt (UK))Hektoliter → Kuart (AS) (hL → qt (US))Hektoliter → Kuart (UK) (hL → qt (UK))Hektoliter → Gelen (UK) (hL → gal (UK))Hektoliter → Tong (hL → bbl)
Mililiter → Gelen (AS) (mL → gal (US))Sentimeter Padu (cc) → Gelen (AS) (cm³ → gal (US))Sentiliter → Gelen (AS) (cL → gal (US))Desiliter → Gelen (AS) (dL → gal (US))Liter → Gelen (AS) (L → gal (US))Meter Padu → Gelen (AS) (m³ → gal (US))Inci Padu → Gelen (AS) (in³ → gal (US))Kaki Padu → Gelen (AS) (ft³ → gal (US))Ela Padu → Gelen (AS) (yd³ → gal (US))Sudu Teh (AS) → Gelen (AS) (tsp (US) → gal (US))Sudu Teh (UK) → Gelen (AS) (tsp (UK) → gal (US))Sudu Makan (AS) → Gelen (AS) (tbsp (US) → gal (US))Sudu Makan (UK) → Gelen (AS) (tbsp (UK) → gal (US))Auns Bendalir (AS) → Gelen (AS) (fl oz (US) → gal (US))Auns Bendalir (UK) → Gelen (AS) (fl oz (UK) → gal (US))Cawan (Metrik) → Gelen (AS) (cup (metric) → gal (US))Cawan (AS) → Gelen (AS) (cup (US) → gal (US))Cawan (UK) → Gelen (AS) (cup (UK) → gal (US))Pint (AS) → Gelen (AS) (pt (US) → gal (US))Pint (UK) → Gelen (AS) (pt (UK) → gal (US))Kuart (AS) → Gelen (AS) (qt (US) → gal (US))Kuart (UK) → Gelen (AS) (qt (UK) → gal (US))Gelen (UK) → Gelen (AS) (gal (UK) → gal (US))Tong → Gelen (AS) (bbl → gal (US))