Liter kepada Sentimeter Padu (cc)

1 L=1,000 cm³

Formula Penukaran

Formula untuk menukar Liter kepada Sentimeter Padu (cc) adalah seperti berikut:

Sentimeter Padu (cc) = Liter × 1,000

Gunakan untuk pengiraan anda:

1 L × 1,000 = 1,000 cm³

Mengenai penukaran ini

1 Liter (L) bersamaan dengan 1,000 cm³, dan 1 Sentimeter Padu (cc) (cm³) bersamaan dengan 0.001 L.

Nilai Penukaran Popular (Jadual Penukaran)

LiterSentimeter Padu (cc)
0.01 L10 cm³
0.1 L100 cm³
1 L1,000 cm³
2 L2,000 cm³
3 L3,000 cm³
4 L4,000 cm³
5 L5,000 cm³
6 L6,000 cm³
7 L7,000 cm³
8 L8,000 cm³
9 L9,000 cm³
10 L10,000 cm³
20 L20,000 cm³
30 L30,000 cm³
40 L40,000 cm³
50 L50,000 cm³
60 L60,000 cm³
70 L70,000 cm³
80 L80,000 cm³
90 L90,000 cm³
100 L100,000 cm³
200 L200,000 cm³
300 L300,000 cm³
500 L500,000 cm³
1,000 L1,000,000 cm³
10,000 L10,000,000 cm³

Perbandingan Unit

1 L (Liter) =
Mililiter1,000 mL
Sentimeter Padu (cc)1,000 cm³
Sentiliter100 cL
Desiliter10 dL
Liter1 L
Hektoliter0.01 hL
Meter Padu0.001 m³
Inci Padu61.0237441 in³
Kaki Padu0.0353146667 ft³
Ela Padu0.00130795062 yd³
Sudu Teh (AS)202.884136 tsp (US)
Sudu Teh (UK)168.936383 tsp (UK)
Sudu Makan (AS)67.6280454 tbsp (US)
Sudu Makan (UK)56.3121276 tbsp (UK)
Auns Bendalir (AS)33.8140227 fl oz (US)
Auns Bendalir (UK)35.1950797 fl oz (UK)
Cawan (Metrik)4 cup (metric)
Cawan (AS)4.22675284 cup (US)
Cawan (UK)3.51950797 cup (UK)
Pint (AS)2.11337642 pt (US)
Pint (UK)1.75975399 pt (UK)
Kuart (AS)1.05668821 qt (US)
Kuart (UK)0.879876993 qt (UK)
Gelen (AS)0.264172052 gal (US)
Gelen (UK)0.219969248 gal (UK)
Tong0.00628981077 bbl
1 cm³ (Sentimeter Padu (cc)) =
Mililiter1 mL
Sentimeter Padu (cc)1 cm³
Sentiliter0.1 cL
Desiliter0.01 dL
Liter0.001 L
Hektoliter0.00001 hL
Meter Padu0.000001 m³
Inci Padu0.0610237441 in³
Kaki Padu0.0000353146667 ft³
Ela Padu0.00000130795062 yd³
Sudu Teh (AS)0.202884136 tsp (US)
Sudu Teh (UK)0.168936383 tsp (UK)
Sudu Makan (AS)0.0676280454 tbsp (US)
Sudu Makan (UK)0.0563121276 tbsp (UK)
Auns Bendalir (AS)0.0338140227 fl oz (US)
Auns Bendalir (UK)0.0351950797 fl oz (UK)
Cawan (Metrik)0.004 cup (metric)
Cawan (AS)0.00422675284 cup (US)
Cawan (UK)0.00351950797 cup (UK)
Pint (AS)0.00211337642 pt (US)
Pint (UK)0.00175975399 pt (UK)
Kuart (AS)0.00105668821 qt (US)
Kuart (UK)0.000879876993 qt (UK)
Gelen (AS)0.000264172052 gal (US)
Gelen (UK)0.000219969248 gal (UK)
Tong0.00000628981077 bbl

Penukaran Berkaitan

Liter → Mililiter (L → mL)Liter → Sentiliter (L → cL)Liter → Desiliter (L → dL)Liter → Hektoliter (L → hL)Liter → Meter Padu (L → m³)Liter → Inci Padu (L → in³)Liter → Kaki Padu (L → ft³)Liter → Ela Padu (L → yd³)Liter → Sudu Teh (AS) (L → tsp (US))Liter → Sudu Teh (UK) (L → tsp (UK))Liter → Sudu Makan (AS) (L → tbsp (US))Liter → Sudu Makan (UK) (L → tbsp (UK))Liter → Auns Bendalir (AS) (L → fl oz (US))Liter → Auns Bendalir (UK) (L → fl oz (UK))Liter → Cawan (Metrik) (L → cup (metric))Liter → Cawan (AS) (L → cup (US))Liter → Cawan (UK) (L → cup (UK))Liter → Pint (AS) (L → pt (US))Liter → Pint (UK) (L → pt (UK))Liter → Kuart (AS) (L → qt (US))Liter → Kuart (UK) (L → qt (UK))Liter → Gelen (AS) (L → gal (US))Liter → Gelen (UK) (L → gal (UK))Liter → Tong (L → bbl)
Mililiter → Sentimeter Padu (cc) (mL → cm³)Sentiliter → Sentimeter Padu (cc) (cL → cm³)Desiliter → Sentimeter Padu (cc) (dL → cm³)Hektoliter → Sentimeter Padu (cc) (hL → cm³)Meter Padu → Sentimeter Padu (cc) (m³ → cm³)Inci Padu → Sentimeter Padu (cc) (in³ → cm³)Kaki Padu → Sentimeter Padu (cc) (ft³ → cm³)Ela Padu → Sentimeter Padu (cc) (yd³ → cm³)Sudu Teh (AS) → Sentimeter Padu (cc) (tsp (US) → cm³)Sudu Teh (UK) → Sentimeter Padu (cc) (tsp (UK) → cm³)Sudu Makan (AS) → Sentimeter Padu (cc) (tbsp (US) → cm³)Sudu Makan (UK) → Sentimeter Padu (cc) (tbsp (UK) → cm³)Auns Bendalir (AS) → Sentimeter Padu (cc) (fl oz (US) → cm³)Auns Bendalir (UK) → Sentimeter Padu (cc) (fl oz (UK) → cm³)Cawan (Metrik) → Sentimeter Padu (cc) (cup (metric) → cm³)Cawan (AS) → Sentimeter Padu (cc) (cup (US) → cm³)Cawan (UK) → Sentimeter Padu (cc) (cup (UK) → cm³)Pint (AS) → Sentimeter Padu (cc) (pt (US) → cm³)Pint (UK) → Sentimeter Padu (cc) (pt (UK) → cm³)Kuart (AS) → Sentimeter Padu (cc) (qt (US) → cm³)Kuart (UK) → Sentimeter Padu (cc) (qt (UK) → cm³)Gelen (AS) → Sentimeter Padu (cc) (gal (US) → cm³)Gelen (UK) → Sentimeter Padu (cc) (gal (UK) → cm³)Tong → Sentimeter Padu (cc) (bbl → cm³)