Echivalent de Doză Omului Roentgen în Gigabecquerel

1 rem=0.00000000001 GBq

Formula de Conversie

Formula pentru a converti Echivalent de Doză Omului Roentgen în Gigabecquerel este următoarea:

Gigabecquerel = Echivalent de Doză Omului Roentgen × 0.00000000001

Aplicați la calculul dumneavoastră:

1 rem × 0.00000000001 = 0.00000000001 GBq

Valori de Conversie Populare (Tabel de Conversie)

Echivalent de Doză Omului RoentgenGigabecquerel
0.01 rem0.0000000000001 GBq
0.1 rem0.000000000001 GBq
1 rem0.00000000001 GBq
2 rem0.00000000002 GBq
3 rem0.00000000003 GBq
4 rem0.00000000004 GBq
5 rem0.00000000005 GBq
6 rem0.00000000006 GBq
7 rem0.00000000007 GBq
8 rem0.00000000008 GBq
9 rem0.00000000009 GBq
10 rem0.0000000001 GBq
20 rem0.0000000002 GBq
30 rem0.0000000003 GBq
40 rem0.0000000004 GBq
50 rem0.0000000005 GBq
60 rem0.0000000006 GBq
70 rem0.0000000007 GBq
80 rem0.0000000008 GBq
90 rem0.0000000009 GBq
100 rem0.000000001 GBq
200 rem0.000000002 GBq
300 rem0.000000003 GBq
500 rem0.000000005 GBq
1,000 rem0.00000001 GBq
10,000 rem0.0000001 GBq

Comparație de Unități

1 rem (Echivalent de Doză Omului Roentgen) =
Becquerel0.01 Bq
Kilobecquerel0.00001 kBq
Megabecquerel0.00000001 MBq
Gigabecquerel0.00000000001 GBq
Curie0.00000000000027027 Ci
Milicurie0.00000000027027 mCi
Microcurie0.00000027027 μCi
Rad1 rd
Gray0.01 Gy
Sievert0.01 Sv
Millisievert10 mSv
Microsievert10,000 μSv
Echivalent de Doză Omului Roentgen1 rem
Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen1,000 mrem
1 GBq (Gigabecquerel) =
Becquerel1,000,000,000 Bq
Kilobecquerel1,000,000 kBq
Megabecquerel1,000 MBq
Gigabecquerel1 GBq
Curie0.027027027027 Ci
Milicurie27.02702703 mCi
Microcurie27,027.02702703 μCi
Rad100,000,000,000 rd
Gray1,000,000,000 Gy
Sievert1,000,000,000 Sv
Millisievert1,000,000,000,000 mSv
Microsievert1,000,000,000,000,000 μSv
Echivalent de Doză Omului Roentgen100,000,000,000 rem
Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen99,999,999,999,999.98 mrem

Conversii Conexe

Becquerel → Kilobecquerel (Bq → kBq)Becquerel → Megabecquerel (Bq → MBq)Becquerel → Gigabecquerel (Bq → GBq)Becquerel → Curie (Bq → Ci)Becquerel → Milicurie (Bq → mCi)Becquerel → Microcurie (Bq → μCi)Becquerel → Rad (Bq → rd)Becquerel → Gray (Bq → Gy)Becquerel → Sievert (Bq → Sv)Becquerel → Millisievert (Bq → mSv)Becquerel → Microsievert (Bq → μSv)Becquerel → Echivalent de Doză Omului Roentgen (Bq → rem)Becquerel → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (Bq → mrem)
Kilobecquerel → Becquerel (kBq → Bq)Kilobecquerel → Megabecquerel (kBq → MBq)Kilobecquerel → Gigabecquerel (kBq → GBq)Kilobecquerel → Curie (kBq → Ci)Kilobecquerel → Milicurie (kBq → mCi)Kilobecquerel → Microcurie (kBq → μCi)Kilobecquerel → Rad (kBq → rd)Kilobecquerel → Gray (kBq → Gy)Kilobecquerel → Sievert (kBq → Sv)Kilobecquerel → Millisievert (kBq → mSv)Kilobecquerel → Microsievert (kBq → μSv)Kilobecquerel → Echivalent de Doză Omului Roentgen (kBq → rem)Kilobecquerel → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (kBq → mrem)
Megabecquerel → Becquerel (MBq → Bq)Megabecquerel → Kilobecquerel (MBq → kBq)Megabecquerel → Gigabecquerel (MBq → GBq)Megabecquerel → Curie (MBq → Ci)Megabecquerel → Milicurie (MBq → mCi)Megabecquerel → Microcurie (MBq → μCi)Megabecquerel → Rad (MBq → rd)Megabecquerel → Gray (MBq → Gy)Megabecquerel → Sievert (MBq → Sv)Megabecquerel → Millisievert (MBq → mSv)Megabecquerel → Microsievert (MBq → μSv)Megabecquerel → Echivalent de Doză Omului Roentgen (MBq → rem)Megabecquerel → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (MBq → mrem)
Gigabecquerel → Becquerel (GBq → Bq)Gigabecquerel → Kilobecquerel (GBq → kBq)Gigabecquerel → Megabecquerel (GBq → MBq)Gigabecquerel → Curie (GBq → Ci)Gigabecquerel → Milicurie (GBq → mCi)Gigabecquerel → Microcurie (GBq → μCi)Gigabecquerel → Rad (GBq → rd)Gigabecquerel → Gray (GBq → Gy)Gigabecquerel → Sievert (GBq → Sv)Gigabecquerel → Millisievert (GBq → mSv)Gigabecquerel → Microsievert (GBq → μSv)Gigabecquerel → Echivalent de Doză Omului Roentgen (GBq → rem)Gigabecquerel → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (GBq → mrem)
Curie → Becquerel (Ci → Bq)Curie → Kilobecquerel (Ci → kBq)Curie → Megabecquerel (Ci → MBq)Curie → Gigabecquerel (Ci → GBq)Curie → Milicurie (Ci → mCi)Curie → Microcurie (Ci → μCi)Curie → Rad (Ci → rd)Curie → Gray (Ci → Gy)Curie → Sievert (Ci → Sv)Curie → Millisievert (Ci → mSv)Curie → Microsievert (Ci → μSv)Curie → Echivalent de Doză Omului Roentgen (Ci → rem)Curie → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (Ci → mrem)
Milicurie → Becquerel (mCi → Bq)Milicurie → Kilobecquerel (mCi → kBq)Milicurie → Megabecquerel (mCi → MBq)Milicurie → Gigabecquerel (mCi → GBq)Milicurie → Curie (mCi → Ci)Milicurie → Microcurie (mCi → μCi)Milicurie → Rad (mCi → rd)Milicurie → Gray (mCi → Gy)Milicurie → Sievert (mCi → Sv)Milicurie → Millisievert (mCi → mSv)Milicurie → Microsievert (mCi → μSv)Milicurie → Echivalent de Doză Omului Roentgen (mCi → rem)Milicurie → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (mCi → mrem)
Microcurie → Becquerel (μCi → Bq)Microcurie → Kilobecquerel (μCi → kBq)Microcurie → Megabecquerel (μCi → MBq)Microcurie → Gigabecquerel (μCi → GBq)Microcurie → Curie (μCi → Ci)Microcurie → Milicurie (μCi → mCi)Microcurie → Rad (μCi → rd)Microcurie → Gray (μCi → Gy)Microcurie → Sievert (μCi → Sv)Microcurie → Millisievert (μCi → mSv)Microcurie → Microsievert (μCi → μSv)Microcurie → Echivalent de Doză Omului Roentgen (μCi → rem)Microcurie → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (μCi → mrem)
Rad → Becquerel (rd → Bq)Rad → Kilobecquerel (rd → kBq)Rad → Megabecquerel (rd → MBq)Rad → Gigabecquerel (rd → GBq)Rad → Curie (rd → Ci)Rad → Milicurie (rd → mCi)Rad → Microcurie (rd → μCi)Rad → Gray (rd → Gy)Rad → Sievert (rd → Sv)Rad → Millisievert (rd → mSv)Rad → Microsievert (rd → μSv)Rad → Echivalent de Doză Omului Roentgen (rd → rem)Rad → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (rd → mrem)
Gray → Becquerel (Gy → Bq)Gray → Kilobecquerel (Gy → kBq)Gray → Megabecquerel (Gy → MBq)Gray → Gigabecquerel (Gy → GBq)Gray → Curie (Gy → Ci)Gray → Milicurie (Gy → mCi)Gray → Microcurie (Gy → μCi)Gray → Rad (Gy → rd)Gray → Sievert (Gy → Sv)Gray → Millisievert (Gy → mSv)Gray → Microsievert (Gy → μSv)Gray → Echivalent de Doză Omului Roentgen (Gy → rem)Gray → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (Gy → mrem)
Sievert → Becquerel (Sv → Bq)Sievert → Kilobecquerel (Sv → kBq)Sievert → Megabecquerel (Sv → MBq)Sievert → Gigabecquerel (Sv → GBq)Sievert → Curie (Sv → Ci)Sievert → Milicurie (Sv → mCi)Sievert → Microcurie (Sv → μCi)Sievert → Rad (Sv → rd)Sievert → Gray (Sv → Gy)Sievert → Millisievert (Sv → mSv)Sievert → Microsievert (Sv → μSv)Sievert → Echivalent de Doză Omului Roentgen (Sv → rem)Sievert → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (Sv → mrem)
Millisievert → Becquerel (mSv → Bq)Millisievert → Kilobecquerel (mSv → kBq)Millisievert → Megabecquerel (mSv → MBq)Millisievert → Gigabecquerel (mSv → GBq)Millisievert → Curie (mSv → Ci)Millisievert → Milicurie (mSv → mCi)Millisievert → Microcurie (mSv → μCi)Millisievert → Rad (mSv → rd)Millisievert → Gray (mSv → Gy)Millisievert → Sievert (mSv → Sv)Millisievert → Microsievert (mSv → μSv)Millisievert → Echivalent de Doză Omului Roentgen (mSv → rem)Millisievert → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (mSv → mrem)
Microsievert → Becquerel (μSv → Bq)Microsievert → Kilobecquerel (μSv → kBq)Microsievert → Megabecquerel (μSv → MBq)Microsievert → Gigabecquerel (μSv → GBq)Microsievert → Curie (μSv → Ci)Microsievert → Milicurie (μSv → mCi)Microsievert → Microcurie (μSv → μCi)Microsievert → Rad (μSv → rd)Microsievert → Gray (μSv → Gy)Microsievert → Sievert (μSv → Sv)Microsievert → Millisievert (μSv → mSv)Microsievert → Echivalent de Doză Omului Roentgen (μSv → rem)Microsievert → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (μSv → mrem)
Echivalent de Doză Omului Roentgen → Becquerel (rem → Bq)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Kilobecquerel (rem → kBq)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Megabecquerel (rem → MBq)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Curie (rem → Ci)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Milicurie (rem → mCi)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Microcurie (rem → μCi)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Rad (rem → rd)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Gray (rem → Gy)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Sievert (rem → Sv)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Millisievert (rem → mSv)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Microsievert (rem → μSv)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (rem → mrem)
Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Becquerel (mrem → Bq)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Kilobecquerel (mrem → kBq)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Megabecquerel (mrem → MBq)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Gigabecquerel (mrem → GBq)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Curie (mrem → Ci)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Milicurie (mrem → mCi)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Microcurie (mrem → μCi)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Rad (mrem → rd)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Gray (mrem → Gy)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Sievert (mrem → Sv)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Millisievert (mrem → mSv)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Microsievert (mrem → μSv)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Echivalent de Doză Omului Roentgen (mrem → rem)