Cawan (UK) kepada Hektoliter

1 cup (UK)=0.00284130625 hL

Formula Penukaran

Formula untuk menukar Cawan (UK) kepada Hektoliter adalah seperti berikut:

Hektoliter = Cawan (UK) × 0.00284130625

Gunakan untuk pengiraan anda:

1 cup (UK) × 0.00284130625 = 0.00284130625 hL

Mengenai penukaran ini

1 Cawan (UK) (cup (UK)) bersamaan dengan 0.00284130625 hL, dan 1 Hektoliter (hL) bersamaan dengan 351.950797 cup (UK).

Nilai Penukaran Popular (Jadual Penukaran)

Cawan (UK)Hektoliter
0.01 cup (UK)0.0000284130625 hL
0.1 cup (UK)0.000284130625 hL
1 cup (UK)0.00284130625 hL
2 cup (UK)0.0056826125 hL
3 cup (UK)0.00852391875 hL
4 cup (UK)0.011365225 hL
5 cup (UK)0.0142065313 hL
6 cup (UK)0.0170478375 hL
7 cup (UK)0.0198891438 hL
8 cup (UK)0.02273045 hL
9 cup (UK)0.0255717563 hL
10 cup (UK)0.0284130625 hL
20 cup (UK)0.056826125 hL
30 cup (UK)0.0852391875 hL
40 cup (UK)0.11365225 hL
50 cup (UK)0.142065313 hL
60 cup (UK)0.170478375 hL
70 cup (UK)0.198891438 hL
80 cup (UK)0.2273045 hL
90 cup (UK)0.255717563 hL
100 cup (UK)0.284130625 hL
200 cup (UK)0.56826125 hL
300 cup (UK)0.852391875 hL
500 cup (UK)1.42065313 hL
1,000 cup (UK)2.84130625 hL
10,000 cup (UK)28.4130625 hL

Perbandingan Unit

1 cup (UK) (Cawan (UK)) =
Mililiter284.130625 mL
Sentimeter Padu (cc)284.130625 cm³
Sentiliter28.4130625 cL
Desiliter2.84130625 dL
Liter0.284130625 L
Hektoliter0.00284130625 hL
Meter Padu0.000284130625 m³
Inci Padu17.3387145 in³
Kaki Padu0.0100339783 ft³
Ela Padu0.000371628827 yd³
Sudu Teh (AS)57.6455964 tsp (US)
Sudu Teh (UK)48 tsp (UK)
Sudu Makan (AS)19.2151988 tbsp (US)
Sudu Makan (UK)16 tbsp (UK)
Auns Bendalir (AS)9.6075994 fl oz (US)
Auns Bendalir (UK)10 fl oz (UK)
Cawan (Metrik)1.1365225 cup (metric)
Cawan (AS)1.20094993 cup (US)
Cawan (UK)1 cup (UK)
Pint (AS)0.600474963 pt (US)
Pint (UK)0.5 pt (UK)
Kuart (AS)0.300237481 qt (US)
Kuart (UK)0.25 qt (UK)
Gelen (AS)0.0750593703 gal (US)
Gelen (UK)0.0625 gal (UK)
Tong0.00178712787 bbl
1 hL (Hektoliter) =
Mililiter100,000 mL
Sentimeter Padu (cc)100,000 cm³
Sentiliter10,000 cL
Desiliter1,000 dL
Liter100 L
Hektoliter1 hL
Meter Padu0.1 m³
Inci Padu6,102.37441 in³
Kaki Padu3.53146667 ft³
Ela Padu0.130795062 yd³
Sudu Teh (AS)20,288.4136 tsp (US)
Sudu Teh (UK)16,893.6383 tsp (UK)
Sudu Makan (AS)6,762.80454 tbsp (US)
Sudu Makan (UK)5,631.21276 tbsp (UK)
Auns Bendalir (AS)3,381.40227 fl oz (US)
Auns Bendalir (UK)3,519.50797 fl oz (UK)
Cawan (Metrik)400 cup (metric)
Cawan (AS)422.675284 cup (US)
Cawan (UK)351.950797 cup (UK)
Pint (AS)211.337642 pt (US)
Pint (UK)175.975399 pt (UK)
Kuart (AS)105.668821 qt (US)
Kuart (UK)87.9876993 qt (UK)
Gelen (AS)26.4172052 gal (US)
Gelen (UK)21.9969248 gal (UK)
Tong0.628981077 bbl

Penukaran Berkaitan

Cawan (UK) → Mililiter (cup (UK) → mL)Cawan (UK) → Sentimeter Padu (cc) (cup (UK) → cm³)Cawan (UK) → Sentiliter (cup (UK) → cL)Cawan (UK) → Desiliter (cup (UK) → dL)Cawan (UK) → Liter (cup (UK) → L)Cawan (UK) → Meter Padu (cup (UK) → m³)Cawan (UK) → Inci Padu (cup (UK) → in³)Cawan (UK) → Kaki Padu (cup (UK) → ft³)Cawan (UK) → Ela Padu (cup (UK) → yd³)Cawan (UK) → Sudu Teh (AS) (cup (UK) → tsp (US))Cawan (UK) → Sudu Teh (UK) (cup (UK) → tsp (UK))Cawan (UK) → Sudu Makan (AS) (cup (UK) → tbsp (US))Cawan (UK) → Sudu Makan (UK) (cup (UK) → tbsp (UK))Cawan (UK) → Auns Bendalir (AS) (cup (UK) → fl oz (US))Cawan (UK) → Auns Bendalir (UK) (cup (UK) → fl oz (UK))Cawan (UK) → Cawan (Metrik) (cup (UK) → cup (metric))Cawan (UK) → Cawan (AS) (cup (UK) → cup (US))Cawan (UK) → Pint (AS) (cup (UK) → pt (US))Cawan (UK) → Pint (UK) (cup (UK) → pt (UK))Cawan (UK) → Kuart (AS) (cup (UK) → qt (US))Cawan (UK) → Kuart (UK) (cup (UK) → qt (UK))Cawan (UK) → Gelen (AS) (cup (UK) → gal (US))Cawan (UK) → Gelen (UK) (cup (UK) → gal (UK))Cawan (UK) → Tong (cup (UK) → bbl)
Mililiter → Hektoliter (mL → hL)Sentimeter Padu (cc) → Hektoliter (cm³ → hL)Sentiliter → Hektoliter (cL → hL)Desiliter → Hektoliter (dL → hL)Liter → Hektoliter (L → hL)Meter Padu → Hektoliter (m³ → hL)Inci Padu → Hektoliter (in³ → hL)Kaki Padu → Hektoliter (ft³ → hL)Ela Padu → Hektoliter (yd³ → hL)Sudu Teh (AS) → Hektoliter (tsp (US) → hL)Sudu Teh (UK) → Hektoliter (tsp (UK) → hL)Sudu Makan (AS) → Hektoliter (tbsp (US) → hL)Sudu Makan (UK) → Hektoliter (tbsp (UK) → hL)Auns Bendalir (AS) → Hektoliter (fl oz (US) → hL)Auns Bendalir (UK) → Hektoliter (fl oz (UK) → hL)Cawan (Metrik) → Hektoliter (cup (metric) → hL)Cawan (AS) → Hektoliter (cup (US) → hL)Pint (AS) → Hektoliter (pt (US) → hL)Pint (UK) → Hektoliter (pt (UK) → hL)Kuart (AS) → Hektoliter (qt (US) → hL)Kuart (UK) → Hektoliter (qt (UK) → hL)Gelen (AS) → Hektoliter (gal (US) → hL)Gelen (UK) → Hektoliter (gal (UK) → hL)Tong → Hektoliter (bbl → hL)