Sudu Makan (AS) kepada Hektoliter

1 tbsp (US)=0.000147867648 hL

Formula Penukaran

Formula untuk menukar Sudu Makan (AS) kepada Hektoliter adalah seperti berikut:

Hektoliter = Sudu Makan (AS) × 0.000147867648

Gunakan untuk pengiraan anda:

1 tbsp (US) × 0.000147867648 = 0.000147867648 hL

Mengenai penukaran ini

1 Sudu Makan (AS) (tbsp (US)) bersamaan dengan 0.000147867648 hL, dan 1 Hektoliter (hL) bersamaan dengan 6,762.80454 tbsp (US).

Nilai Penukaran Popular (Jadual Penukaran)

Sudu Makan (AS)Hektoliter
0.01 tbsp (US)0.00000147867648 hL
0.1 tbsp (US)0.0000147867648 hL
1 tbsp (US)0.000147867648 hL
2 tbsp (US)0.000295735296 hL
3 tbsp (US)0.000443602943 hL
4 tbsp (US)0.000591470591 hL
5 tbsp (US)0.000739338239 hL
6 tbsp (US)0.000887205887 hL
7 tbsp (US)0.00103507353 hL
8 tbsp (US)0.00118294118 hL
9 tbsp (US)0.00133080883 hL
10 tbsp (US)0.00147867648 hL
20 tbsp (US)0.00295735296 hL
30 tbsp (US)0.00443602943 hL
40 tbsp (US)0.00591470591 hL
50 tbsp (US)0.00739338239 hL
60 tbsp (US)0.00887205887 hL
70 tbsp (US)0.0103507353 hL
80 tbsp (US)0.0118294118 hL
90 tbsp (US)0.0133080883 hL
100 tbsp (US)0.0147867648 hL
200 tbsp (US)0.0295735296 hL
300 tbsp (US)0.0443602943 hL
500 tbsp (US)0.0739338239 hL
1,000 tbsp (US)0.147867648 hL
10,000 tbsp (US)1.47867648 hL

Perbandingan Unit

1 tbsp (US) (Sudu Makan (AS)) =
Mililiter14.7867648 mL
Sentimeter Padu (cc)14.7867648 cm³
Sentiliter1.47867648 cL
Desiliter0.147867648 dL
Liter0.0147867648 L
Hektoliter0.000147867648 hL
Meter Padu0.0000147867648 m³
Inci Padu0.90234375 in³
Kaki Padu0.00052218967 ft³
Ela Padu0.0000193403582 yd³
Sudu Teh (AS)3 tsp (US)
Sudu Teh (UK)2.49802255 tsp (UK)
Sudu Makan (AS)1 tbsp (US)
Sudu Makan (UK)0.832674185 tbsp (UK)
Auns Bendalir (AS)0.5 fl oz (US)
Auns Bendalir (UK)0.520421365 fl oz (UK)
Cawan (Metrik)0.0591470591 cup (metric)
Cawan (AS)0.0625 cup (US)
Cawan (UK)0.0520421365 cup (UK)
Pint (AS)0.03125 pt (US)
Pint (UK)0.0260210683 pt (UK)
Kuart (AS)0.015625 qt (US)
Kuart (UK)0.0130105341 qt (UK)
Gelen (AS)0.00390625 gal (US)
Gelen (UK)0.00325263353 gal (UK)
Tong0.0000930059524 bbl
1 hL (Hektoliter) =
Mililiter100,000 mL
Sentimeter Padu (cc)100,000 cm³
Sentiliter10,000 cL
Desiliter1,000 dL
Liter100 L
Hektoliter1 hL
Meter Padu0.1 m³
Inci Padu6,102.37441 in³
Kaki Padu3.53146667 ft³
Ela Padu0.130795062 yd³
Sudu Teh (AS)20,288.4136 tsp (US)
Sudu Teh (UK)16,893.6383 tsp (UK)
Sudu Makan (AS)6,762.80454 tbsp (US)
Sudu Makan (UK)5,631.21276 tbsp (UK)
Auns Bendalir (AS)3,381.40227 fl oz (US)
Auns Bendalir (UK)3,519.50797 fl oz (UK)
Cawan (Metrik)400 cup (metric)
Cawan (AS)422.675284 cup (US)
Cawan (UK)351.950797 cup (UK)
Pint (AS)211.337642 pt (US)
Pint (UK)175.975399 pt (UK)
Kuart (AS)105.668821 qt (US)
Kuart (UK)87.9876993 qt (UK)
Gelen (AS)26.4172052 gal (US)
Gelen (UK)21.9969248 gal (UK)
Tong0.628981077 bbl

Penukaran Berkaitan

Sudu Makan (AS) → Mililiter (tbsp (US) → mL)Sudu Makan (AS) → Sentimeter Padu (cc) (tbsp (US) → cm³)Sudu Makan (AS) → Sentiliter (tbsp (US) → cL)Sudu Makan (AS) → Desiliter (tbsp (US) → dL)Sudu Makan (AS) → Liter (tbsp (US) → L)Sudu Makan (AS) → Meter Padu (tbsp (US) → m³)Sudu Makan (AS) → Inci Padu (tbsp (US) → in³)Sudu Makan (AS) → Kaki Padu (tbsp (US) → ft³)Sudu Makan (AS) → Ela Padu (tbsp (US) → yd³)Sudu Makan (AS) → Sudu Teh (AS) (tbsp (US) → tsp (US))Sudu Makan (AS) → Sudu Teh (UK) (tbsp (US) → tsp (UK))Sudu Makan (AS) → Sudu Makan (UK) (tbsp (US) → tbsp (UK))Sudu Makan (AS) → Auns Bendalir (AS) (tbsp (US) → fl oz (US))Sudu Makan (AS) → Auns Bendalir (UK) (tbsp (US) → fl oz (UK))Sudu Makan (AS) → Cawan (Metrik) (tbsp (US) → cup (metric))Sudu Makan (AS) → Cawan (AS) (tbsp (US) → cup (US))Sudu Makan (AS) → Cawan (UK) (tbsp (US) → cup (UK))Sudu Makan (AS) → Pint (AS) (tbsp (US) → pt (US))Sudu Makan (AS) → Pint (UK) (tbsp (US) → pt (UK))Sudu Makan (AS) → Kuart (AS) (tbsp (US) → qt (US))Sudu Makan (AS) → Kuart (UK) (tbsp (US) → qt (UK))Sudu Makan (AS) → Gelen (AS) (tbsp (US) → gal (US))Sudu Makan (AS) → Gelen (UK) (tbsp (US) → gal (UK))Sudu Makan (AS) → Tong (tbsp (US) → bbl)
Mililiter → Hektoliter (mL → hL)Sentimeter Padu (cc) → Hektoliter (cm³ → hL)Sentiliter → Hektoliter (cL → hL)Desiliter → Hektoliter (dL → hL)Liter → Hektoliter (L → hL)Meter Padu → Hektoliter (m³ → hL)Inci Padu → Hektoliter (in³ → hL)Kaki Padu → Hektoliter (ft³ → hL)Ela Padu → Hektoliter (yd³ → hL)Sudu Teh (AS) → Hektoliter (tsp (US) → hL)Sudu Teh (UK) → Hektoliter (tsp (UK) → hL)Sudu Makan (UK) → Hektoliter (tbsp (UK) → hL)Auns Bendalir (AS) → Hektoliter (fl oz (US) → hL)Auns Bendalir (UK) → Hektoliter (fl oz (UK) → hL)Cawan (Metrik) → Hektoliter (cup (metric) → hL)Cawan (AS) → Hektoliter (cup (US) → hL)Cawan (UK) → Hektoliter (cup (UK) → hL)Pint (AS) → Hektoliter (pt (US) → hL)Pint (UK) → Hektoliter (pt (UK) → hL)Kuart (AS) → Hektoliter (qt (US) → hL)Kuart (UK) → Hektoliter (qt (UK) → hL)Gelen (AS) → Hektoliter (gal (US) → hL)Gelen (UK) → Hektoliter (gal (UK) → hL)Tong → Hektoliter (bbl → hL)