Kuart (UK) kepada Hektoliter

1 qt (UK)=0.011365225 hL

Formula Penukaran

Formula untuk menukar Kuart (UK) kepada Hektoliter adalah seperti berikut:

Hektoliter = Kuart (UK) × 0.011365225

Gunakan untuk pengiraan anda:

1 qt (UK) × 0.011365225 = 0.011365225 hL

Mengenai penukaran ini

1 Kuart (UK) (qt (UK)) bersamaan dengan 0.011365225 hL, dan 1 Hektoliter (hL) bersamaan dengan 87.9876993 qt (UK).

Nilai Penukaran Popular (Jadual Penukaran)

Kuart (UK)Hektoliter
0.01 qt (UK)0.00011365225 hL
0.1 qt (UK)0.0011365225 hL
1 qt (UK)0.011365225 hL
2 qt (UK)0.02273045 hL
3 qt (UK)0.034095675 hL
4 qt (UK)0.0454609 hL
5 qt (UK)0.056826125 hL
6 qt (UK)0.06819135 hL
7 qt (UK)0.079556575 hL
8 qt (UK)0.0909218 hL
9 qt (UK)0.102287025 hL
10 qt (UK)0.11365225 hL
20 qt (UK)0.2273045 hL
30 qt (UK)0.34095675 hL
40 qt (UK)0.454609 hL
50 qt (UK)0.56826125 hL
60 qt (UK)0.6819135 hL
70 qt (UK)0.79556575 hL
80 qt (UK)0.909218 hL
90 qt (UK)1.02287025 hL
100 qt (UK)1.1365225 hL
200 qt (UK)2.273045 hL
300 qt (UK)3.4095675 hL
500 qt (UK)5.6826125 hL
1,000 qt (UK)11.365225 hL
10,000 qt (UK)113.65225 hL

Perbandingan Unit

1 qt (UK) (Kuart (UK)) =
Mililiter1,136.5225 mL
Sentimeter Padu (cc)1,136.5225 cm³
Sentiliter113.65225 cL
Desiliter11.365225 dL
Liter1.1365225 L
Hektoliter0.011365225 hL
Meter Padu0.0011365225 m³
Inci Padu69.3548582 in³
Kaki Padu0.0401359133 ft³
Ela Padu0.00148651531 yd³
Sudu Teh (AS)230.582386 tsp (US)
Sudu Teh (UK)192 tsp (UK)
Sudu Makan (AS)76.8607952 tbsp (US)
Sudu Makan (UK)64 tbsp (UK)
Auns Bendalir (AS)38.4303976 fl oz (US)
Auns Bendalir (UK)40 fl oz (UK)
Cawan (Metrik)4.54609 cup (metric)
Cawan (AS)4.8037997 cup (US)
Cawan (UK)4 cup (UK)
Pint (AS)2.40189985 pt (US)
Pint (UK)2 pt (UK)
Kuart (AS)1.20094993 qt (US)
Kuart (UK)1 qt (UK)
Gelen (AS)0.300237481 gal (US)
Gelen (UK)0.25 gal (UK)
Tong0.00714851146 bbl
1 hL (Hektoliter) =
Mililiter100,000 mL
Sentimeter Padu (cc)100,000 cm³
Sentiliter10,000 cL
Desiliter1,000 dL
Liter100 L
Hektoliter1 hL
Meter Padu0.1 m³
Inci Padu6,102.37441 in³
Kaki Padu3.53146667 ft³
Ela Padu0.130795062 yd³
Sudu Teh (AS)20,288.4136 tsp (US)
Sudu Teh (UK)16,893.6383 tsp (UK)
Sudu Makan (AS)6,762.80454 tbsp (US)
Sudu Makan (UK)5,631.21276 tbsp (UK)
Auns Bendalir (AS)3,381.40227 fl oz (US)
Auns Bendalir (UK)3,519.50797 fl oz (UK)
Cawan (Metrik)400 cup (metric)
Cawan (AS)422.675284 cup (US)
Cawan (UK)351.950797 cup (UK)
Pint (AS)211.337642 pt (US)
Pint (UK)175.975399 pt (UK)
Kuart (AS)105.668821 qt (US)
Kuart (UK)87.9876993 qt (UK)
Gelen (AS)26.4172052 gal (US)
Gelen (UK)21.9969248 gal (UK)
Tong0.628981077 bbl

Penukaran Berkaitan

Kuart (UK) → Mililiter (qt (UK) → mL)Kuart (UK) → Sentimeter Padu (cc) (qt (UK) → cm³)Kuart (UK) → Sentiliter (qt (UK) → cL)Kuart (UK) → Desiliter (qt (UK) → dL)Kuart (UK) → Liter (qt (UK) → L)Kuart (UK) → Meter Padu (qt (UK) → m³)Kuart (UK) → Inci Padu (qt (UK) → in³)Kuart (UK) → Kaki Padu (qt (UK) → ft³)Kuart (UK) → Ela Padu (qt (UK) → yd³)Kuart (UK) → Sudu Teh (AS) (qt (UK) → tsp (US))Kuart (UK) → Sudu Teh (UK) (qt (UK) → tsp (UK))Kuart (UK) → Sudu Makan (AS) (qt (UK) → tbsp (US))Kuart (UK) → Sudu Makan (UK) (qt (UK) → tbsp (UK))Kuart (UK) → Auns Bendalir (AS) (qt (UK) → fl oz (US))Kuart (UK) → Auns Bendalir (UK) (qt (UK) → fl oz (UK))Kuart (UK) → Cawan (Metrik) (qt (UK) → cup (metric))Kuart (UK) → Cawan (AS) (qt (UK) → cup (US))Kuart (UK) → Cawan (UK) (qt (UK) → cup (UK))Kuart (UK) → Pint (AS) (qt (UK) → pt (US))Kuart (UK) → Pint (UK) (qt (UK) → pt (UK))Kuart (UK) → Kuart (AS) (qt (UK) → qt (US))Kuart (UK) → Gelen (AS) (qt (UK) → gal (US))Kuart (UK) → Gelen (UK) (qt (UK) → gal (UK))Kuart (UK) → Tong (qt (UK) → bbl)
Mililiter → Hektoliter (mL → hL)Sentimeter Padu (cc) → Hektoliter (cm³ → hL)Sentiliter → Hektoliter (cL → hL)Desiliter → Hektoliter (dL → hL)Liter → Hektoliter (L → hL)Meter Padu → Hektoliter (m³ → hL)Inci Padu → Hektoliter (in³ → hL)Kaki Padu → Hektoliter (ft³ → hL)Ela Padu → Hektoliter (yd³ → hL)Sudu Teh (AS) → Hektoliter (tsp (US) → hL)Sudu Teh (UK) → Hektoliter (tsp (UK) → hL)Sudu Makan (AS) → Hektoliter (tbsp (US) → hL)Sudu Makan (UK) → Hektoliter (tbsp (UK) → hL)Auns Bendalir (AS) → Hektoliter (fl oz (US) → hL)Auns Bendalir (UK) → Hektoliter (fl oz (UK) → hL)Cawan (Metrik) → Hektoliter (cup (metric) → hL)Cawan (AS) → Hektoliter (cup (US) → hL)Cawan (UK) → Hektoliter (cup (UK) → hL)Pint (AS) → Hektoliter (pt (US) → hL)Pint (UK) → Hektoliter (pt (UK) → hL)Kuart (AS) → Hektoliter (qt (US) → hL)Gelen (AS) → Hektoliter (gal (US) → hL)Gelen (UK) → Hektoliter (gal (UK) → hL)Tong → Hektoliter (bbl → hL)