Kilobecquerel în Rad

1 kBq=100,000 rd

Formula de Conversie

Formula pentru a converti Kilobecquerel în Rad este următoarea:

Rad = Kilobecquerel × 100,000

Aplicați la calculul dumneavoastră:

1 kBq × 100,000 = 100,000 rd

Valori de Conversie Populare (Tabel de Conversie)

KilobecquerelRad
0.01 kBq1,000 rd
0.1 kBq10,000 rd
1 kBq100,000 rd
2 kBq200,000 rd
3 kBq300,000 rd
4 kBq400,000 rd
5 kBq500,000 rd
6 kBq600,000 rd
7 kBq700,000 rd
8 kBq800,000 rd
9 kBq900,000 rd
10 kBq1,000,000 rd
20 kBq2,000,000 rd
30 kBq3,000,000 rd
40 kBq4,000,000 rd
50 kBq5,000,000 rd
60 kBq6,000,000 rd
70 kBq7,000,000 rd
80 kBq8,000,000 rd
90 kBq9,000,000 rd
100 kBq10,000,000 rd
200 kBq20,000,000 rd
300 kBq30,000,000 rd
500 kBq50,000,000 rd
1,000 kBq100,000,000 rd
10,000 kBq1,000,000,000 rd

Comparație de Unități

1 kBq (Kilobecquerel) =
Becquerel1,000 Bq
Kilobecquerel1 kBq
Megabecquerel0.001 MBq
Gigabecquerel0.000001 GBq
Curie0.000000027027 Ci
Milicurie0.000027027027 mCi
Microcurie0.027027027027 μCi
Rad100,000 rd
Gray1,000 Gy
Sievert1,000 Sv
Millisievert1,000,000 mSv
Microsievert1,000,000,000 μSv
Echivalent de Doză Omului Roentgen100,000 rem
Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen99,999,999.99999999 mrem
1 rd (Rad) =
Becquerel0.01 Bq
Kilobecquerel0.00001 kBq
Megabecquerel0.00000001 MBq
Gigabecquerel0.00000000001 GBq
Curie0.00000000000027027 Ci
Milicurie0.00000000027027 mCi
Microcurie0.00000027027 μCi
Rad1 rd
Gray0.01 Gy
Sievert0.01 Sv
Millisievert10 mSv
Microsievert10,000 μSv
Echivalent de Doză Omului Roentgen1 rem
Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen1,000 mrem

Conversii Conexe

Becquerel → Kilobecquerel (Bq → kBq)Becquerel → Megabecquerel (Bq → MBq)Becquerel → Gigabecquerel (Bq → GBq)Becquerel → Curie (Bq → Ci)Becquerel → Milicurie (Bq → mCi)Becquerel → Microcurie (Bq → μCi)Becquerel → Rad (Bq → rd)Becquerel → Gray (Bq → Gy)Becquerel → Sievert (Bq → Sv)Becquerel → Millisievert (Bq → mSv)Becquerel → Microsievert (Bq → μSv)Becquerel → Echivalent de Doză Omului Roentgen (Bq → rem)Becquerel → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (Bq → mrem)
Kilobecquerel → Becquerel (kBq → Bq)Kilobecquerel → Megabecquerel (kBq → MBq)Kilobecquerel → Gigabecquerel (kBq → GBq)Kilobecquerel → Curie (kBq → Ci)Kilobecquerel → Milicurie (kBq → mCi)Kilobecquerel → Microcurie (kBq → μCi)Kilobecquerel → Gray (kBq → Gy)Kilobecquerel → Sievert (kBq → Sv)Kilobecquerel → Millisievert (kBq → mSv)Kilobecquerel → Microsievert (kBq → μSv)Kilobecquerel → Echivalent de Doză Omului Roentgen (kBq → rem)Kilobecquerel → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (kBq → mrem)
Megabecquerel → Becquerel (MBq → Bq)Megabecquerel → Kilobecquerel (MBq → kBq)Megabecquerel → Gigabecquerel (MBq → GBq)Megabecquerel → Curie (MBq → Ci)Megabecquerel → Milicurie (MBq → mCi)Megabecquerel → Microcurie (MBq → μCi)Megabecquerel → Rad (MBq → rd)Megabecquerel → Gray (MBq → Gy)Megabecquerel → Sievert (MBq → Sv)Megabecquerel → Millisievert (MBq → mSv)Megabecquerel → Microsievert (MBq → μSv)Megabecquerel → Echivalent de Doză Omului Roentgen (MBq → rem)Megabecquerel → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (MBq → mrem)
Gigabecquerel → Becquerel (GBq → Bq)Gigabecquerel → Kilobecquerel (GBq → kBq)Gigabecquerel → Megabecquerel (GBq → MBq)Gigabecquerel → Curie (GBq → Ci)Gigabecquerel → Milicurie (GBq → mCi)Gigabecquerel → Microcurie (GBq → μCi)Gigabecquerel → Rad (GBq → rd)Gigabecquerel → Gray (GBq → Gy)Gigabecquerel → Sievert (GBq → Sv)Gigabecquerel → Millisievert (GBq → mSv)Gigabecquerel → Microsievert (GBq → μSv)Gigabecquerel → Echivalent de Doză Omului Roentgen (GBq → rem)Gigabecquerel → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (GBq → mrem)
Curie → Becquerel (Ci → Bq)Curie → Kilobecquerel (Ci → kBq)Curie → Megabecquerel (Ci → MBq)Curie → Gigabecquerel (Ci → GBq)Curie → Milicurie (Ci → mCi)Curie → Microcurie (Ci → μCi)Curie → Rad (Ci → rd)Curie → Gray (Ci → Gy)Curie → Sievert (Ci → Sv)Curie → Millisievert (Ci → mSv)Curie → Microsievert (Ci → μSv)Curie → Echivalent de Doză Omului Roentgen (Ci → rem)Curie → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (Ci → mrem)
Milicurie → Becquerel (mCi → Bq)Milicurie → Kilobecquerel (mCi → kBq)Milicurie → Megabecquerel (mCi → MBq)Milicurie → Gigabecquerel (mCi → GBq)Milicurie → Curie (mCi → Ci)Milicurie → Microcurie (mCi → μCi)Milicurie → Rad (mCi → rd)Milicurie → Gray (mCi → Gy)Milicurie → Sievert (mCi → Sv)Milicurie → Millisievert (mCi → mSv)Milicurie → Microsievert (mCi → μSv)Milicurie → Echivalent de Doză Omului Roentgen (mCi → rem)Milicurie → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (mCi → mrem)
Microcurie → Becquerel (μCi → Bq)Microcurie → Kilobecquerel (μCi → kBq)Microcurie → Megabecquerel (μCi → MBq)Microcurie → Gigabecquerel (μCi → GBq)Microcurie → Curie (μCi → Ci)Microcurie → Milicurie (μCi → mCi)Microcurie → Rad (μCi → rd)Microcurie → Gray (μCi → Gy)Microcurie → Sievert (μCi → Sv)Microcurie → Millisievert (μCi → mSv)Microcurie → Microsievert (μCi → μSv)Microcurie → Echivalent de Doză Omului Roentgen (μCi → rem)Microcurie → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (μCi → mrem)
Rad → Becquerel (rd → Bq)Rad → Kilobecquerel (rd → kBq)Rad → Megabecquerel (rd → MBq)Rad → Gigabecquerel (rd → GBq)Rad → Curie (rd → Ci)Rad → Milicurie (rd → mCi)Rad → Microcurie (rd → μCi)Rad → Gray (rd → Gy)Rad → Sievert (rd → Sv)Rad → Millisievert (rd → mSv)Rad → Microsievert (rd → μSv)Rad → Echivalent de Doză Omului Roentgen (rd → rem)Rad → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (rd → mrem)
Gray → Becquerel (Gy → Bq)Gray → Kilobecquerel (Gy → kBq)Gray → Megabecquerel (Gy → MBq)Gray → Gigabecquerel (Gy → GBq)Gray → Curie (Gy → Ci)Gray → Milicurie (Gy → mCi)Gray → Microcurie (Gy → μCi)Gray → Rad (Gy → rd)Gray → Sievert (Gy → Sv)Gray → Millisievert (Gy → mSv)Gray → Microsievert (Gy → μSv)Gray → Echivalent de Doză Omului Roentgen (Gy → rem)Gray → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (Gy → mrem)
Sievert → Becquerel (Sv → Bq)Sievert → Kilobecquerel (Sv → kBq)Sievert → Megabecquerel (Sv → MBq)Sievert → Gigabecquerel (Sv → GBq)Sievert → Curie (Sv → Ci)Sievert → Milicurie (Sv → mCi)Sievert → Microcurie (Sv → μCi)Sievert → Rad (Sv → rd)Sievert → Gray (Sv → Gy)Sievert → Millisievert (Sv → mSv)Sievert → Microsievert (Sv → μSv)Sievert → Echivalent de Doză Omului Roentgen (Sv → rem)Sievert → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (Sv → mrem)
Millisievert → Becquerel (mSv → Bq)Millisievert → Kilobecquerel (mSv → kBq)Millisievert → Megabecquerel (mSv → MBq)Millisievert → Gigabecquerel (mSv → GBq)Millisievert → Curie (mSv → Ci)Millisievert → Milicurie (mSv → mCi)Millisievert → Microcurie (mSv → μCi)Millisievert → Rad (mSv → rd)Millisievert → Gray (mSv → Gy)Millisievert → Sievert (mSv → Sv)Millisievert → Microsievert (mSv → μSv)Millisievert → Echivalent de Doză Omului Roentgen (mSv → rem)Millisievert → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (mSv → mrem)
Microsievert → Becquerel (μSv → Bq)Microsievert → Kilobecquerel (μSv → kBq)Microsievert → Megabecquerel (μSv → MBq)Microsievert → Gigabecquerel (μSv → GBq)Microsievert → Curie (μSv → Ci)Microsievert → Milicurie (μSv → mCi)Microsievert → Microcurie (μSv → μCi)Microsievert → Rad (μSv → rd)Microsievert → Gray (μSv → Gy)Microsievert → Sievert (μSv → Sv)Microsievert → Millisievert (μSv → mSv)Microsievert → Echivalent de Doză Omului Roentgen (μSv → rem)Microsievert → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (μSv → mrem)
Echivalent de Doză Omului Roentgen → Becquerel (rem → Bq)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Kilobecquerel (rem → kBq)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Megabecquerel (rem → MBq)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Gigabecquerel (rem → GBq)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Curie (rem → Ci)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Milicurie (rem → mCi)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Microcurie (rem → μCi)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Rad (rem → rd)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Gray (rem → Gy)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Sievert (rem → Sv)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Millisievert (rem → mSv)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Microsievert (rem → μSv)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (rem → mrem)
Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Becquerel (mrem → Bq)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Kilobecquerel (mrem → kBq)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Megabecquerel (mrem → MBq)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Gigabecquerel (mrem → GBq)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Curie (mrem → Ci)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Milicurie (mrem → mCi)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Microcurie (mrem → μCi)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Rad (mrem → rd)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Gray (mrem → Gy)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Sievert (mrem → Sv)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Millisievert (mrem → mSv)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Microsievert (mrem → μSv)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Echivalent de Doză Omului Roentgen (mrem → rem)