Sievert în Echivalent de Doză Omului Roentgen

1 Sv=100 rem

Formula de Conversie

Formula pentru a converti Sievert în Echivalent de Doză Omului Roentgen este următoarea:

Echivalent de Doză Omului Roentgen = Sievert × 100

Aplicați la calculul dumneavoastră:

1 Sv × 100 = 100 rem

Valori de Conversie Populare (Tabel de Conversie)

SievertEchivalent de Doză Omului Roentgen
0.01 Sv1 rem
0.1 Sv10 rem
1 Sv100 rem
2 Sv200 rem
3 Sv300 rem
4 Sv400 rem
5 Sv500 rem
6 Sv600 rem
7 Sv700 rem
8 Sv800 rem
9 Sv900 rem
10 Sv1,000 rem
20 Sv2,000 rem
30 Sv3,000 rem
40 Sv4,000 rem
50 Sv5,000 rem
60 Sv6,000 rem
70 Sv7,000 rem
80 Sv8,000 rem
90 Sv9,000 rem
100 Sv10,000 rem
200 Sv20,000 rem
300 Sv30,000 rem
500 Sv50,000 rem
1,000 Sv100,000 rem
10,000 Sv1,000,000 rem

Comparație de Unități

1 Sv (Sievert) =
Becquerel1 Bq
Kilobecquerel0.001 kBq
Megabecquerel0.000001 MBq
Gigabecquerel0.000000001 GBq
Curie0.000000000027027 Ci
Milicurie0.000000027027 mCi
Microcurie0.000027027027 μCi
Rad100 rd
Gray1 Gy
Sievert1 Sv
Millisievert1,000 mSv
Microsievert1,000,000 μSv
Echivalent de Doză Omului Roentgen100 rem
Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen100,000 mrem
1 rem (Echivalent de Doză Omului Roentgen) =
Becquerel0.01 Bq
Kilobecquerel0.00001 kBq
Megabecquerel0.00000001 MBq
Gigabecquerel0.00000000001 GBq
Curie0.00000000000027027 Ci
Milicurie0.00000000027027 mCi
Microcurie0.00000027027 μCi
Rad1 rd
Gray0.01 Gy
Sievert0.01 Sv
Millisievert10 mSv
Microsievert10,000 μSv
Echivalent de Doză Omului Roentgen1 rem
Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen1,000 mrem

Conversii Conexe

Becquerel → Kilobecquerel (Bq → kBq)Becquerel → Megabecquerel (Bq → MBq)Becquerel → Gigabecquerel (Bq → GBq)Becquerel → Curie (Bq → Ci)Becquerel → Milicurie (Bq → mCi)Becquerel → Microcurie (Bq → μCi)Becquerel → Rad (Bq → rd)Becquerel → Gray (Bq → Gy)Becquerel → Sievert (Bq → Sv)Becquerel → Millisievert (Bq → mSv)Becquerel → Microsievert (Bq → μSv)Becquerel → Echivalent de Doză Omului Roentgen (Bq → rem)Becquerel → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (Bq → mrem)
Kilobecquerel → Becquerel (kBq → Bq)Kilobecquerel → Megabecquerel (kBq → MBq)Kilobecquerel → Gigabecquerel (kBq → GBq)Kilobecquerel → Curie (kBq → Ci)Kilobecquerel → Milicurie (kBq → mCi)Kilobecquerel → Microcurie (kBq → μCi)Kilobecquerel → Rad (kBq → rd)Kilobecquerel → Gray (kBq → Gy)Kilobecquerel → Sievert (kBq → Sv)Kilobecquerel → Millisievert (kBq → mSv)Kilobecquerel → Microsievert (kBq → μSv)Kilobecquerel → Echivalent de Doză Omului Roentgen (kBq → rem)Kilobecquerel → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (kBq → mrem)
Megabecquerel → Becquerel (MBq → Bq)Megabecquerel → Kilobecquerel (MBq → kBq)Megabecquerel → Gigabecquerel (MBq → GBq)Megabecquerel → Curie (MBq → Ci)Megabecquerel → Milicurie (MBq → mCi)Megabecquerel → Microcurie (MBq → μCi)Megabecquerel → Rad (MBq → rd)Megabecquerel → Gray (MBq → Gy)Megabecquerel → Sievert (MBq → Sv)Megabecquerel → Millisievert (MBq → mSv)Megabecquerel → Microsievert (MBq → μSv)Megabecquerel → Echivalent de Doză Omului Roentgen (MBq → rem)Megabecquerel → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (MBq → mrem)
Gigabecquerel → Becquerel (GBq → Bq)Gigabecquerel → Kilobecquerel (GBq → kBq)Gigabecquerel → Megabecquerel (GBq → MBq)Gigabecquerel → Curie (GBq → Ci)Gigabecquerel → Milicurie (GBq → mCi)Gigabecquerel → Microcurie (GBq → μCi)Gigabecquerel → Rad (GBq → rd)Gigabecquerel → Gray (GBq → Gy)Gigabecquerel → Sievert (GBq → Sv)Gigabecquerel → Millisievert (GBq → mSv)Gigabecquerel → Microsievert (GBq → μSv)Gigabecquerel → Echivalent de Doză Omului Roentgen (GBq → rem)Gigabecquerel → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (GBq → mrem)
Curie → Becquerel (Ci → Bq)Curie → Kilobecquerel (Ci → kBq)Curie → Megabecquerel (Ci → MBq)Curie → Gigabecquerel (Ci → GBq)Curie → Milicurie (Ci → mCi)Curie → Microcurie (Ci → μCi)Curie → Rad (Ci → rd)Curie → Gray (Ci → Gy)Curie → Sievert (Ci → Sv)Curie → Millisievert (Ci → mSv)Curie → Microsievert (Ci → μSv)Curie → Echivalent de Doză Omului Roentgen (Ci → rem)Curie → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (Ci → mrem)
Milicurie → Becquerel (mCi → Bq)Milicurie → Kilobecquerel (mCi → kBq)Milicurie → Megabecquerel (mCi → MBq)Milicurie → Gigabecquerel (mCi → GBq)Milicurie → Curie (mCi → Ci)Milicurie → Microcurie (mCi → μCi)Milicurie → Rad (mCi → rd)Milicurie → Gray (mCi → Gy)Milicurie → Sievert (mCi → Sv)Milicurie → Millisievert (mCi → mSv)Milicurie → Microsievert (mCi → μSv)Milicurie → Echivalent de Doză Omului Roentgen (mCi → rem)Milicurie → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (mCi → mrem)
Microcurie → Becquerel (μCi → Bq)Microcurie → Kilobecquerel (μCi → kBq)Microcurie → Megabecquerel (μCi → MBq)Microcurie → Gigabecquerel (μCi → GBq)Microcurie → Curie (μCi → Ci)Microcurie → Milicurie (μCi → mCi)Microcurie → Rad (μCi → rd)Microcurie → Gray (μCi → Gy)Microcurie → Sievert (μCi → Sv)Microcurie → Millisievert (μCi → mSv)Microcurie → Microsievert (μCi → μSv)Microcurie → Echivalent de Doză Omului Roentgen (μCi → rem)Microcurie → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (μCi → mrem)
Rad → Becquerel (rd → Bq)Rad → Kilobecquerel (rd → kBq)Rad → Megabecquerel (rd → MBq)Rad → Gigabecquerel (rd → GBq)Rad → Curie (rd → Ci)Rad → Milicurie (rd → mCi)Rad → Microcurie (rd → μCi)Rad → Gray (rd → Gy)Rad → Sievert (rd → Sv)Rad → Millisievert (rd → mSv)Rad → Microsievert (rd → μSv)Rad → Echivalent de Doză Omului Roentgen (rd → rem)Rad → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (rd → mrem)
Gray → Becquerel (Gy → Bq)Gray → Kilobecquerel (Gy → kBq)Gray → Megabecquerel (Gy → MBq)Gray → Gigabecquerel (Gy → GBq)Gray → Curie (Gy → Ci)Gray → Milicurie (Gy → mCi)Gray → Microcurie (Gy → μCi)Gray → Rad (Gy → rd)Gray → Sievert (Gy → Sv)Gray → Millisievert (Gy → mSv)Gray → Microsievert (Gy → μSv)Gray → Echivalent de Doză Omului Roentgen (Gy → rem)Gray → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (Gy → mrem)
Sievert → Becquerel (Sv → Bq)Sievert → Kilobecquerel (Sv → kBq)Sievert → Megabecquerel (Sv → MBq)Sievert → Gigabecquerel (Sv → GBq)Sievert → Curie (Sv → Ci)Sievert → Milicurie (Sv → mCi)Sievert → Microcurie (Sv → μCi)Sievert → Rad (Sv → rd)Sievert → Gray (Sv → Gy)Sievert → Millisievert (Sv → mSv)Sievert → Microsievert (Sv → μSv)Sievert → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (Sv → mrem)
Millisievert → Becquerel (mSv → Bq)Millisievert → Kilobecquerel (mSv → kBq)Millisievert → Megabecquerel (mSv → MBq)Millisievert → Gigabecquerel (mSv → GBq)Millisievert → Curie (mSv → Ci)Millisievert → Milicurie (mSv → mCi)Millisievert → Microcurie (mSv → μCi)Millisievert → Rad (mSv → rd)Millisievert → Gray (mSv → Gy)Millisievert → Sievert (mSv → Sv)Millisievert → Microsievert (mSv → μSv)Millisievert → Echivalent de Doză Omului Roentgen (mSv → rem)Millisievert → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (mSv → mrem)
Microsievert → Becquerel (μSv → Bq)Microsievert → Kilobecquerel (μSv → kBq)Microsievert → Megabecquerel (μSv → MBq)Microsievert → Gigabecquerel (μSv → GBq)Microsievert → Curie (μSv → Ci)Microsievert → Milicurie (μSv → mCi)Microsievert → Microcurie (μSv → μCi)Microsievert → Rad (μSv → rd)Microsievert → Gray (μSv → Gy)Microsievert → Sievert (μSv → Sv)Microsievert → Millisievert (μSv → mSv)Microsievert → Echivalent de Doză Omului Roentgen (μSv → rem)Microsievert → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (μSv → mrem)
Echivalent de Doză Omului Roentgen → Becquerel (rem → Bq)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Kilobecquerel (rem → kBq)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Megabecquerel (rem → MBq)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Gigabecquerel (rem → GBq)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Curie (rem → Ci)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Milicurie (rem → mCi)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Microcurie (rem → μCi)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Rad (rem → rd)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Gray (rem → Gy)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Sievert (rem → Sv)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Millisievert (rem → mSv)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Microsievert (rem → μSv)Echivalent de Doză Omului Roentgen → Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen (rem → mrem)
Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Becquerel (mrem → Bq)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Kilobecquerel (mrem → kBq)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Megabecquerel (mrem → MBq)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Gigabecquerel (mrem → GBq)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Curie (mrem → Ci)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Milicurie (mrem → mCi)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Microcurie (mrem → μCi)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Rad (mrem → rd)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Gray (mrem → Gy)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Sievert (mrem → Sv)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Millisievert (mrem → mSv)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Microsievert (mrem → μSv)Mil-echivalent de Doză Omului Roentgen → Echivalent de Doză Omului Roentgen (mrem → rem)